Wspólnie walczą z rakiem

Autor: BK 05.02.2016 Nr: 5/2016
Wiele osób przyszło, aby wesprzeć panią Marię w jej walce o życie.
Wiele osób przyszło, aby wesprzeć panią Marię w jej walce o życie.

W zmaganiach z nowotworem panią Marię od wielu miesięcy wspiera mąż. Teraz, kiedy na dalsze leczenie potrzebne są duże środki finansowe, niezbędna jest także pomoc ludzi dobrej woli. A tych, sądząc po frekwencji podczas niedzielnego koncertu charytatywnego, zabraknąć nie powinno.

Sala gimnastyczna wypełniona po brzegi. Wiele osób zgromadzonych w holu szkoły i mniejszych salkach, gdzie skorzystać można było z malowania twarzy, bezpłatnych badań przeprowadzanych przez ratowników medycznych, czy kupić słodkości i ozdoby.

   Na koncert charytatywny, którego celem była zbiórka środków na leczenie Marii Wróbel przybyło wiele osób. Przybyło nie tylko przekazać pieniądze, ale również wyrazić swoją solidarność i wsparcie w tych trudnych chwilach.

   Również wiele osób wzięło czynny udział w przygotowaniu niedzielnego (31 stycznia) wydarzenia, które miało miejsce w Zespole Szkół w Łowcach. Uczniowie szkoły zaprezentowali się podczas koncertu, a gospodynie z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały słodkie pyszności. Pomagali także członkowie parafii wraz z proboszczem ks. Stanisławem Kopciem, jak również cała społeczność szkoły.

– Choć na przygotowanie koncertu mieliśmy zaledwie kilka dni, efekt przeszedł nasze oczekiwania. Zaangażowanie wielu osób i liczna obecność mieszkańców dały bardzo duże efekty – mówi Jolanta Marciniak, dyrektor Zespołu Szkół w Łowcach. Podkreśla ona, że podczas niedzielnego spotkania udało się zebrać ponad 17,5 tys. zł, na leczenie pani Marii.

– Jest to też wyjątkowa lekcja życia dla naszej młodzieży, która uczy jak być dobrym człowiekiem – dodaje Dyrektor.

   Na sfinansowanie nowoczesnego leczenia, które jest jedyną szansą na pozbycie się guzów atakujących wątrobę kobiety, potrzeba 80 tys. zł.

   M. Wróbel jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, na której konto można dokonywać wpłat z pomocą: Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 z tytułem: „440 pomoc w leczeniu Marii Wróbel”, wpłaty zagraniczne: PL31109028350000000121731374 swift code: WBKPPLPP. Ponadto, na leczenie p. Marii można przekazać 1% podatku wpisując w formularzu PIT: KRS 0000382243, cel szczegółowy 1%: „440 pomoc dla Marii Wróbel”.

Więcej informacji na temat choroby i leczenia pani Marii można znaleźć na Facebook’u odwiedzając fanpage „Moja szansa na NanoŻycie. Maria i RAK”.

   O sytuacji pani Marii pisaliśmy w ubiegłym tygodniu (GJ nr 4/2016) , w artykule „Walcząc o życie potrzebuje wsparcia”.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum