Kolejne zakupy Aeroklubu

Autor: BK 12.02.2016 Nr: 6/2016
Kolejne zakupy Aeroklubu
Fot. www.facebook.com/AeroklubZJ

W ubiegłym roku pisaliśmy o pierwszym samolocie zakupionym przez Aeroklub Ziemi Jarosławskiej. W tym roku jarosławscy lotnicy kontynuują zakupy. Na ich wyposażenie trafiły kolejne szybowce.

Przedstawiony na fotografiach „Pirat” to jeden z zakupionych przez Aeroklub Ziemi Jarosławskiej szybowców, które w tym sezonie służyć będą pilotom i kursantom. Poza „Piratem” Aeroklub zakupił (już drugi) szybowiec „Cobra”. Niedługo członkowie Aeroklubu jadą odebrać kolejne maszyny. Z Hamburga przywiozą drugiego „Pirata”. Natomiast po kolejny szybowiec „Twin Astira II” pojechać będą musieli w rodzinne strony św. Mikołaja, do Rovaniemi w Finlandii.

   Szybowce kupione zostały dzięki zaangażowaniu finansowemu członków AZJ i stały się własnością Aeroklubu.

Przypomnijmy. W październiku Aeroklub świętował oficjalne przyjęcie swojego pierwszego samolotu. Dzięki 50% dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej (PROW), stał się on właścicielem wartego ok. 540 tys. zł samolotu SportStar RTC.

– Samolot spełnia nasze wymagania i założenia, jakie stawialiśmy przed zakupem. Będzie nam służył do szkolenia nowych adeptów sztuki lotniczej – podkreślał wtedy Damian Ćwiękała, prezes Aeroklubu i instruktor pilot.

W tym roku do nowoczesnego samolotu dołączą 4 zakupione przez Aeroklub szybowce.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum