80-latek oskarżony o zabójstwo sąsiada

Autor: md 12.02.2016 Nr: 6/2016

29 stycznia br. do Sądu Okręgowego w Przemyślu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 80-letniemu Mieczysławowi K. Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu oskarża mężczyznę o zabójstwo 68-letniego mieszkańca Czelatyc, któremu miał zadać kilkanaście ciosów nożem.


Jarosławska prokuratura zakończyła postępowanie wyjaśniające w sprawie wydarzeń do jakich doszło w nocy z 16 na 17 maja 2015 roku w Czelatycach. W następstwie wspólnego spożywania alkoholu i awantury związanej z żądaniem pokrzywdzonego, aby oskarżony opuścił jego dom, Mirosław K. miał zadać sąsiadowi kilkanaście ciosów nożem.

   Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu Mirosław K., który w maju br. skończy 80 lat, działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojego sąsiada Tadeusza D.

Zadał mu kilkanaście uderzeń nożem w okolice klatki piersiowej, brzucha i szyi, powodując liczne rany kłute, w następstwie których doszło do uszkodzenia narządów wewnętrznych, powodującego masywny krwotok zewnętrzny i krwotok do jam ciała, co skutkowało śmiercią pokrzywdzonego – informuje Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

   Mężczyzna przyznał się do spowodowania śmierci pokrzywdzonego. W wyjaśnieniach podał, że został przez niego sprowokowany. Obserwacja psychiatryczna, której poddano oskarżonego ujawniła, że cierpi on na organiczne zaburzenia osobowości i uzależnienie od alkoholu, które miały wpływ na ograniczoną poczytalność w chwili popełnienia czynu.

   Oskarżonemu o zabójstwo grozi kara dożywotniego więzienia. Jednak z uwagi na ograniczoną poczytalność, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

   Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Czelatycach opisywaliśmy w maju ub.r. w artykule „Sąsiad zabił sąsiada?” (GJ 20/2015).

 

Komentarze
Popularne
Komentowane