Pani Maria przejdzie operację

Autor: BK 12.02.2016 Nr: 6/2016
Zbiórki pieniędzy oraz koncert charytatywny przyniosły oczekiwany efekt. Pani Maria jeszcze w tym tygodniu powinna przejść operację.
Zbiórki pieniędzy oraz koncert charytatywny przyniosły oczekiwany efekt. Pani Maria jeszcze w tym tygodniu powinna przejść operację.

Zbiórka funduszy na pomoc Marii Wróbel w walce o zdrowie powiodła się. Dzięki wsparciu wielu osób udało się zgromadzić wymaganą kwotę i w najbliższych dniach mieszkanka Lutkowa przejdzie niezbędną operację.

– Udało się uzbierać całą kwotę. Żona jeszcze w tym tygodniu powinna przejść operację – informował w poniedziałek, 8 lutego Jan Wróbel, mąż pani Marii. Składał przy okazji, w imieniu swoim i żony, serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację pomocy oraz ludziom, którzy przekazywali pieniądze.

   Szansą dla pani Marii, która od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową, okazała się nowoczesna metoda usuwania nieoperacyjnych nowotworów rozsianych metodą NanoKnife. Zmiany nowotworowe, jakie pojawiły się na wątrobie kobiety mają zostać wypalone. Jedynym problemem był brak refundacji tej metody leczenia przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz koszt zabiegu, który wynosi 80 tys. zł.

   Teraz wiemy już, że dzięki pomocy wielu osób kwotę tę udało się zebrać w bardzo krótkim czasie. A pani Maria czeka już na umówioną operację.

 

O sytuacji pani Marii pisaliśmy dwukrotnie. W artykule „Walcząc o życie potrzebuje wsparcia”, który ukazał się w 4 numerze GJ w tym roku (4/2016). Tydzień później w artykule „Wspólnie walczą z rakiem” relacjonowaliśmy koncert charytatywny, jaki odbył się w Zespole Szkół w Łowcach.

   Dodajmy, że organizacji koncertu podjęli się Jolanta Marciak, dyrektor ZS w Łowcach oraz ks. Krzysztof Rzepka, który jest proboszczem tamtejszej parafii (w poprzednim numerze przez pomyłkę znalazło się nazwisko ks. Stanisława Kopcia, wcześniejszego proboszcza parafii).

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum