Charytatywny koncert z Olgą Bończyk

Autor: 19.02.2016 Nr: 7/2016
Olga Bończyk i jej recital.
Olga Bończyk i jej recital.

W minioną sobotę, 13 lutego, w Pałacu w Sieniawie odbył się kameralny, Charytatywny Koncert Walentynowy z udziałem polskiej wokalistki i aktorki, Olgi Bończyk. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Leny Grochowskiej, która aktywnie włącza się w zbiórkę funduszy na zakup i wyposażenie mieszkań dla repatriantów z Kazachstanu. Całkowity dochód z sobotniego koncertu, aukcji obrazów i loterii fantowej, przeznaczony zostanie dla rodziny Państwa Wojciechowskich, która zamieszka w Siedlcach. Dzięki hojności gości, udało się zebrać około 15 tys. zł.

Fundacja Leny Grochowskiej powstała w czerwcu 2014 roku, w odpowiedzi na problem repatriacji. Wielu Polaków z różnych przyczyn od nich niezależnych znalazło się poza granicami kraju. Jedną z nich były przesiedlenia do Kazachstanu w latach 30. i 40. XX w.

Fundacja pomaga takim rodzinom wrócić do Polski, do ich prawdziwego domu.

   Koncert był okazją do spędzenia Święta Zakochanych w towarzystwie bliskiej osoby, zintegrowania się lokalnego środowiska, jak również pomocy potrzebującym rodakom. Wszystko to w historycznych, XVIII-wiecznych wnętrzach sieniawskiego pałacu.

   Zaproszonych gości powitała Edyta Bielecka z Pałacu Sieniawa, a następnie głos zabrał Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche (Spółka Arche dzierżawi Pałac Sieniawa), prywatnie, mąż Leny Grochowskiej.

Przez 1,5 roku działalności udało nam się sprowadzić do Polski pięć rodzin, a czekamy na trzy kolejne. To sukcesy, z których bardzo się cieszymy. Państwo również, choćby w małej cząstce przysłużają się naszej idei – mówił prezes W. Grochowski. – W tym roku sprowadzimy dwadzieścia rodzin, są już ku temu poczynione działania.

   Był to pierwszy koncert w Sieniawie, ale prezes zapewnił, że będą kolejne.

Gwiazdą wieczoru, która zaśpiewała gościom melodie nie tylko dla zakochanych, była Olga Bończyk. Wrażliwa i utalentowana artystka w przerwach opowiadała natomiast anegdoty zza teatralnych kulis. Nie odbyło się bez bisów na koniec, co było dowodem znakomitego odbioru występu.

   Po koncercie odbyła się wykwintna kolacja, przygotowana przez szefa kuchni Pałac Sieniawa, a po niej aukcja obrazów sztuki profesjonalnej i nieprofesjonalnej. Swoje dzieła przekazali na licytację m.in. Jan Bonawentura Ostrowski, Janusz Lewandowski, Beata Topolińska i Barbara Bokota-Tomala.

Komentarze