Taniec to jego świat

Autor: mp 26.02.2016 Nr: 8/2016
Taniec to jego świat
Fot. K. Studziński

O utalentowanym i ambitnym tancerzu z Radymna, który postanowił sprawdzić się w jednej z edycji produkcji „Mam Talent” nasi Czytelnicy mogli przeczytać w 27 nr GJ z 2014 roku. Kacper Studziński, bo o nim mowa, ciągle się rozwija i realizuje swoje marzenia związane z tańcem. Ponadto, swoją pasją dzieli się z innymi miłośnikami tańca.

Choć przygoda młodego mieszkańca Radymna z programem „Mam Talent” nie trwała zbyt długo, Kacper Studziński nie zrezygnował ze swoich marzeń i planów. Na co dzień uczeń Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu, na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych (Kucharz), każdą wolną chwilę poświęca tańcowi, czy to doskonaląc własny warsztat, czy też ćwicząc układy taneczne z wychowankami świetlicy „Wzrastanie” w Radymnie, do której sam kiedyś uczęszczał.

Po programie ludzie zaczęli mnie doceniać. Zauważono, że taniec jest dla mnie ważny i staram się rozwijać w tym kierunku – relacjonuje Kacper. – Udział w „Mam Talent” nauczył mnie również, że nie warto przejmować się krytycznymi opiniami – kontynuuje.

    Kacper tańczy od 13 lat. W ostatnim czasie postanowił ponownie spróbować swoich sił w kolejnym formacie talent show. Tym razem zgłosił się na do programu „You Can Dance. Po prostu tańcz”. Po pomyślnym przejściu precastingu, uzyskał szansę na występ przed jury. Była to dla niego bardzo ważna próba, bo jak sam podkreśla, jest to program, gdzie występują profesjonalni tancerze, oceniani przez znane i cenione osobistości związane ze światem tańca.

Na casting pojechałem z mamą. Mój występ, na który czekałem ponad 13 godzin, oceniało jury w składzie: Agustin Egurrola, Michał Piróg, Maciej "Gleba" Florek oraz Ida Nowakowska – relacjonuje K. Studziński. – Augustin pochwalił moje wejście. Jury stworzyło bardzo przyjemną atmosferę. Wskazali moje mocne i słabe strony, podkreślając to, nad czym muszę popracować – kontynnuje.

   Otuchy dodała mu również prowadząca program Patrycja Kazadi. I choć nie przeszedł dalej, uważa, że o swoje marzenia należy walczyć, a udział w programach tego formatu to ogromna szansa i moc doświadczeń, dlatego też planuje wziąć udział w kolejnej edycji programu.

   Na chwilę obecną Kacper nie wie jak potoczy się jego przyszłość. Na pewno będzie chciał połączyć swoje dwie pasje, próbując swoich sił w gastronomii, nie zapominając o tańcu. Jednocześnie Radymnianin chciałby działać lokalnie, prowadząc ćwiczenia z osobami, które tak jak on kochają taniec.

 

Komentarze
Popularne