Świętowały Dzień Kobiet

Autor: 11.03.2016 Nr: 10/2016
Dzień obfitował w wiele pełen pozytywnych wrażeń.
Dzień obfitował w wiele pełen pozytywnych wrażeń.

W sobotę, 5 marca, około 50 członkiń Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – Koła Terenowego w Przeworsku na czele z przewodniczącą Janiną Mroczyńską, spędziło miło czas w Sieniawie, a wszystko z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Organizatorami spotkania byli radny Rady Miasta Przeworska Maciej Szewczyk i sędzia piłkarski Kamil Płoskoń.

Pobyt pań w Sieniawie rozpoczął się od zwiedzania historycznego Pałacu, zbudowanego przez hetmana wielkiego koronnego Adama Mikołaja Sieniawskiego na początku XVIII w.

Pałacowe wnętrza, gdzie bywał Ursyn Niemcewicz, przyjeżdżał car Aleksander I, malował Juliusz Kossak, a Tadeusz Kościuszko leczył rany po bitwie pod Maciejowicami – panie zwiedzały z przewodnikiem, który w interesujący sposób przybliżył im historię tego miejsca. Odwiedziły także Kryptę Rodziny Czartoryskich, znajdującą się w podziemiach sieniawskiego kościoła.

   Po zwiedzaniu, w Oficynie Dworskiej czekał na nie słodki poczęstunek. Panie miały okazję do rozmów i dzielenia wrażeniami z wycieczki. Imprezę uświetnili: radna sejmiku wojewódzkiego Anna Huk i senator RP Mieczysław Golba, który wręczył paniom tulipany. Wszystkie członkinie Związku zostały obradowane na koniec drobnymi upominkami.

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum