Złote gody małżeństwa

Autor: 17.03.2016 Nr: 11/2016
Złote gody małżeństwa
Fot. UG

Małżonkowie z gminy Jawornik Polski, którzy przeżyli wspólnie w jednym związku pół wieku, odznaczani zostali medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość z tej okazji odbyła się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Hadlach Szklarskich.

W 2015 r. jubileusz 50-lecia ślubu świętowało 17 par z terenu gminy Jawornik Polski, ale uroczysta dekoracja miała miejsce końcem lutego. W gronie złotych jubilatów znaleźli się: Janina i Stanisław Bator, Anna i Jan Makara, Wanda i Stanisław Czarnik, Zofia i Ignacy Drozdowicz, Jadwiga i Stanisław Dubaj, Janina i Józef Gwizdała, Stanisława i Jan Drozdowicz, Krystyna i Czesław Techmański, Janina i Jan Warchoł, Władysława i Stanisław Wójcik, Mieczysława i Eugeniusz Kądziołka, Janina i Mieczysław Żak, Irena i Jan Żak, Katarzyna i Jacenty Lech, Cecylia i Jan Jamrozik, Monika i Michał Majgier oraz Janina i Edward Łysiak.

   Małżonkowie przed ceremonią wręczenia odznaczeń uczestniczyli w nabożeństwie w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP w Hadlach Szklarskich. W części oficjalnej, w pałacu, aktu dekoracji medalami przyznawanymi od Prezydenta RP dokonał wójt gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. Gospodarz gminy podziękował wszystkim parom, za to, że stanowią dowód trwałości małżeństwa mimo dobrych i złych chwil w życiu oraz wzór do naśladowania dla młodych pokoleń, które chcą wstąpić w związek małżeński.

Komentarze
Popularne
Komentowane