Oswajali rodzicielstwo

Autor: BK 25.03.2016 Nr: 12/2016
Uczniowie ZSOZiR z Radymna mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności dotyczących opieki nad niemowlakiem.
Uczniowie ZSOZiR z Radymna mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności dotyczących opieki nad niemowlakiem.

W Radymnie odbyły się spotkania w ramach „Rodzę – Mam Prawa” Fundacji Rodzić po Ludzku. W ich ramach uczniowie ZSOZiR oraz kobiety w ciąży mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą opieki okołoporodowej oraz pielęgnacji noworodka. Spotkania poprowadziła Elżbieta Buczkowska – „Położna na medal”

Pierwsze ze spotkań odbyło się 8 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie. Podczas niego uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą standardów opieki okołoporodowej. Mieli również okazję wczuć się w rolę opiekuna dziecka.

   Do drugiego spotkania doszło 13 marca w Centrum Formacji Przeciwdziałania Uzależnieniom przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. Tym razem uczestniczyły w nim kobiety w ciąży, jego tematem poza opieką okołoporodową było także bankowanie krwi pępowinowej.

   Obydwa spotkania poprowadziła położna Elżbieta Buczkowska, która (jako najlepsza położna z Podkarpacia) została laureatką 2. edycji konkursu „Położna na medal”.

Komentarze
Popularne
Komentowane