8 lat za zabicie sąsiada

Autor: BK 15.04.2016 Nr: 15/2016
Do zabójstwa doszło w nocy z 16 na 17 maja 2015 r. Niedługo później policjanci zatrzymali Mieczysława K. Od tamtej pory oskarżony przebywał w tymczasowym areszcie.
Do zabójstwa doszło w nocy z 16 na 17 maja 2015 r. Niedługo później policjanci zatrzymali Mieczysława K. Od tamtej pory oskarżony przebywał w tymczasowym areszcie.

Mieczysław K., 79-latek z Czelatyc, oskarżony o zabójstwo 68-letniego Tadeusza D., został skazany przez Sąd Okręgowy w Przemyślu na karę 8 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w nocy z 16 na 17 maja 2015 r. W domu Tadeusza D. po spotkaniu, w którym uczestniczyło kilku mężczyzn został tylko on oraz jego 78-letni wówczas znajomy. Według ustaleń śledczych mężczyźni, będący pod wpływem alkoholu, pokłócili się. W następstwie awantury Mieczysław K. miał zadać sąsiadowi kilkanaście ciosów nożem, które okazały się śmiertelne.

   W ubiegłym tygodniu 79-latek oskarżony o zabójstwo stanął przed przemyskim sądem. Mimo wcześniejszego przyznania się do winy, stwierdził, że nie może potwierdzić czy zaprzeczyć zarzucanym mu czynom, gdyż nie pamięta niczego z tamtych wydarzeń.

   Przeprowadzona podczas śledztwa obserwacja psychiatryczna, której poddano oskarżonego ujawniła, że cierpi on na organiczne zaburzenia osobowości i uzależnienie od alkoholu, które miały wpływ na ograniczoną poczytalność w chwili popełnienia czynu.

   Mimo to Mieczysław K. wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze, która w tym przypadku wynosiła minimum 8 lat więzienia.

   Sprzeciwu dla takiego rozwiązania nie wyraził ani prokurator, ani brat zamordowanego Tadeusza D., który występował jako pokrzywdzony. Wobec tego Sąd Okręgowy w Przemyślu wymierzył 79-latkowi karę 8 lat pozbawienia wolności, wliczając na jej poczet blisko roczny tymczasowy areszt. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum