Dwa lata za znęcanie się nad rodziną

Autor: 15.04.2016 Nr: 15/2016

Sąd Rejonowy w Przeworsku skazał Tadeusza K. z Jawornika Polskiego na karę łączną 2 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Wyrok nie jest prawomocny.

Mężczyzna znęcał się psychicznie nad byłą żoną Teresą K. i dwoma synami. Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Przeworsku, od kwietnia do sierpnia 2015 r. o różnych porach dnia i nocy, mężczyzna bez powodu wszczynał awantury domowe, zakłócał spoczynek nocny oraz rzucał przedmiotami użytku codziennego. Wielokrotnie groził swojej byłej żonie Teresie K. pobiciem lub zabójstwem, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, co do ich spełnienia. Również wielokrotnie znieważył swoją byłą żonę, wyzywając ją słowami wulgarnymi i powszechnie uznawanymi za obraźliwe. Spowodował u niej także obrażenia ciała. Akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa przygotowała w listopadzie ub. r.

   Mężczyzna otrzymał wyrok 2 lat pozbawienia wolności, a ponadto zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną przez okres 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd utrzymał tymczasowe aresztowanie mężczyzny do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy.

Komentarze
Popularne