STRABAG wybuduje „Bramę na Bieszczady”

Autor: BK 15.04.2016 Nr: 15/2016
Na wykonanie inwestycji STRABAG ma zaledwie kilka miesięcy. Do końca września br. ma tędy biegnąć droga powiatowa.
Na wykonanie inwestycji STRABAG ma zaledwie kilka miesięcy. Do końca września br. ma tędy biegnąć droga powiatowa.

Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu rozstrzygnął przetarg na rozbudowę drogi powiatowej nr 1777R Pruchnik-Nienadowa. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka STRABAG, która wykonanie ponad 7 km odcinka drogi wyceniła na niemal 6,6 mln zł. Droga powstać ma jeszcze w tym roku.

Przetarg Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu dotyczący realizacji zadania rozbudowy drogi powiatowej nr 1777R Pruchnik-Nienadowa ogłoszony został początkiem marca br. Firmy chętne wziąć w nim udział miały czas na złożenie ofert do 24 marca. Do przetargu zgłosiło się 7 oferentów. Oferta jednego z nich odrzucona została z przyczyn formalnych.

   1 kwietnia PZD poinformował, że wybrana została najkorzystniejsza oferta, którą przedstawiła spółka STRABAG. Kryterium decydującym o wyborze była przede wszystkim cena (90% punktów; pozostałe 10% przypadło na kryterium gwarancji). Oferujący najniższą cenę STRABAG zdecydował się wykonać rozbudowę powiatowej drogi za nieco ponad 6,588 mln zł. Najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad 9,972 mln zł.

   Przypomnijmy, że inwestycja rozbudowy tzw. „bramy na Bieszczady” zyskała dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na rok 2016 w województwie podkarpackim. Wyniesie ono 3 mln zł. Pozostała kwota niezbędna do realizacji inwestycji pochodzić ma z budżetów Powiatu Jarosławskiego i Gminy Pruchnik.

   Droga ma służyć turystom, jako skrócenie trasy w Bieszczady. Ma także przejąć część ruchu, który obecnie odbywa się drogami gminnymi w Jodłówce, Świebodnej i Pruchniku, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.

   Zgodnie z dokumentacją przetargową na realizację inwestycji wykonawca ma czas do końca września br.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum