Inwestują w OSP

Autor: BK 13.05.2016 Nr: 19/2016
Nowy wóz bojowy OSP Pruchnik I.
Nowy wóz bojowy OSP Pruchnik I.

Ubiegły tydzień obfitował w Gminie Pruchnik uroczystościami związanymi z życiem Ochotniczych Straży Pożarnych. Poza obchodami corocznego święta strażaków, ochotnicy z Kramarzówki świętowali przekazanie do użytku rozbudowanej remizy, a ich koledzy z jednostki Pruchnik I otrzymali nowy wóz bojowy.

Poświęcenie i oficjalne przekazanie do użytku rozbudowanego Domu Strażaka w Kramarzówce odbyło się we wtorek, 3 maja. Uroczystości rozpoczęła Masz św., której przewodniczył ks. prałat Piotr Kandefer, który dokonał także poświęcenia nowej remizy.

  Uroczystość była okazją do wręczenia medali i odznaczeń zasłużonym strażakom.

Rozbudowa i modernizacja budynku remizy wraz z zagospodarowaniem placu wokół niej kosztowała łącznie ok. 1,7 mln zł, z czego ponad 430 tys. zł pochodziło z dofinansowania pozyskanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, pozostała kwota to środki pochodzące z budżetu Gminy Pruchnik.

   Kilka dni później (w sobotę, 7 maja) odbyła się kolejna ważna dla strażaków ochotników uroczystość – poświęcenie i oficjalne przekazanie do użytku wozu bojowego dla OSP Pruchnik I. Działająca w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostka od lat jest jedną z najaktywniejszych na terenie naszego powiatu. Ilością wyjazdów ustępuje miejsca jedynie Komendzie Powiatowej PSP w Jarosławiu.

   Zakup fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczy kosztującego niemal 630 tys. zł możliwy był dzięki zaangażowaniu strażaków i władz gminy. Środki na jego sfinansowanie pochodziły z: budżetu Gminy Pruchnik (ponad 300 tys. zł), Komendy Głównej PSP (160 tys. zł), WFOŚiGW w Rzeszowie (140 tys. zł), Powiatu Jarosławskiego (25 tys. zł) oraz Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW (3 tys. zł).

   W uroczystościach udział wzięli m.in.: kapłani, przedstawiciele jednostek PSP i OSP, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a także przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum