Dzień otwarty i eko-pracownia

Autor: BK 20.05.2016 Nr: 20/2016
Dzień otwarty i eko-pracownia

W piątek, 6 maja w Publicznym Gimnazjum w Boratynie odbył się Dzień Otwarty Szkoły połączony z uroczystym otwarciem eko-pracowni, która wyposażona została dzięki środkom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Gminy Chłopice.

Uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Chłopice, którzy przybyli na coroczny dzień otwarty Gimnazjum w Boratynie zostali zaproszeni przez swoich starszych kolegów na pokaz przedstawiający praktyczne wykorzystanie wiedzy z fizyki i ekologii. W ruch poszły wiatraki, ogniwa fotowoltaiczne i wodorowe. Uczniowie pokazali jak zbadać właściwości gleby, a także wyhodowane przez siebie fluorescencyjne bakterie. Wszystkie pokazy były wprowadzeniem do planowanej na przyszły rok szkolny innowacji pedagogicznej „Otwarty Eko-umysł XXI wieku”. A ich przedstawienie możliwe było m.in. dzięki wyposażeniu nowej pracowni, która powstała w Gimnazjum w Boratynie dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Gminy Chłopice.

   Spotkanie było również okazją do rozdania nagród międzyszkolnego konkursu „Poezja pełna emocji”, a swoje umiejętności zaprezentowali członkowie gimnazjalnej grupy teatralnej.

   W uroczystościach udział wzięli m.in.: Eugeniusz Marcol, dyrektor przemyskiego przedstawicielstwa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie; Andrzej Czyż, wójt Gminy Chłopice oraz nauczyciele i społeczność gimnazjum, na czele z Agnieszką Marczak, dyrektor PG w Boratynie, a także uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami.

Komentarze
Popularne
Komentowane