Popołudnie z rodziną Gołębiów

Autor: BK 20.05.2016 Nr: 20/2016
Popołudnie z rodziną Gołębiów

Tradycyjne tańce, ludowe pieśni i poezja, a także duża doza humor w wykonaniu kabaretu. Te i wiele innych atrakcji czekało na wszystkich, którzy niedzielne (15 maja) popołudnie zdecydowali się spędzić w Rudołowicach w towarzystwie Zespołu Pieśni i Tańca „Familia”.

Spotkania z wielopokoleniową rodziną państwa Gołębiów to stały punkt w kalendarzu majowych wydarzeń kulturalnych naszego powiatu. Podobnie, jak we wcześniejszych latach poza „Familią”, na scenie zaprezentowały się także inne zespoły ludowe, zaproszone by uświetniać tradycję wspólnego śpiewania i tańca.

   Swoje umiejętności zaprezentowała najmłodsza grupa – Dziecięcy Zespół „Biedronki” z Rudołowic, później przed zgromadzoną publicznością wystąpił Zespół „Jagoda” z Kuryłówki, Zespół Śpiewaczy „Rogowice” oraz Kabaret Łorczyk, również pochodzący z Rogowic.

   Podczas występu Zespołu Pieśni i Tańca „Familia” nie mogło zabraknąć oczywiście seniorów i założycieli – państwa Heleny i Wiktora Gołębiów, którzy od ponad 30 lat dbają o przekazywanie lokalnych tradycji kolejnym pokoleniom.

   Niedzielne spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Ludowych „Familia” z Rudołowic, Gminę Roźwienica oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Rudołowicach. Imprezę patronatem honorowym objął Tomasz Kotliński, wójt Gminy Roźwienica, a patronat medialny sprawowała Gazeta Jarosławska.

Komentarze
Popularne
Komentowane