Muzyka przekazicielką wartości

Autor: BK 20.05.2016 Nr: 20/2016
CKSiT
CKSiT

Przekazywanie młodym ludziom pozytywnych wartości, rozwijanie ich muzycznych zdolności, a także kultywowanie pamięci o osobie i nauce błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza – to główne cele corocznego festiwalu „Malin Koszyk”, który odbył się w piątek, 13 maja w siedzibie Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku.

W tegorocznej edycji Festiwalu udział wzięło 24 solistów oraz 13 zespołów, spośród których jury w składzie: Andrzej Winiarz, Barbara Niżnik i Gabriela Wojtas wyłoniło zwycięzców.

   W pierwszej kategorii wiekowej wśród solistów I miejsce otrzymała Anna Szczygieł, SP w Kramarzówce, miejsce II – Paulina Kucza, Publiczne Przedszkole w Roźwienicy, a miejsce III – Antonina Osikowska SP w Białobokach. Wyróżnienie otrzymał natomiast Zespół „Łobuziaki” z SP Nr 1 w Pruchniku.

   Druga kategoria wiekowa przyniosła zwycięstwo (soliści) Martynie Stec, SP Nr 1 w Pruchniku, II miejsce zajęła Aleksandra Biernat, SP w Kramarzówce, a III – Andżelika Ziemniak, GOK w Gaci. Wśród zespołów w tej kategorii I miejsce zajął Zespół „Uśmiech” – SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, II miejsce – Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku, a III – Zespół „Aparatki” – SP Nr 1 w Pruchniku.

   Kategoria trzecia to wśród solistów: I miejsce – Aleksandra Wajda, Gimnazjum Nr 1 w Przeworsku, miejsce II – Marcelina Lis, Gimnazjum Publicznego w Pruchniku, miejsce III – Natalia Ziemniak, ZP w Gaci. Wśród zespołów I miejsce zajął Zespół The Keys, CKSiT w Pruchniku, II – Zespół Con Sordino, GP w Pruchniku, a III – Uczniowie z ZS w Rozborzu Długim.

   Organizatorami festiwalu było Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Wacław Szkoła, burmistrz Pruchnika.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane