„Beka” na podium

Autor: 03.06.2016 Nr: 22/2016
„Beka” na podium

Przeworska Kapela Podwórkowa „Beka” zajęła III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim. To kolejny sukces znanej w całym kraju kapeli podwórkowej z miasta nad Mleczką.

Festiwal odbywał się w dniach 21 i 22 maja, a o najwyższe lokaty walczyły aż 22 zespoły z terenu Polski i Ukrainy. Przeworska kapela zdobyła wysokie III m-ce.

   Przypomnijmy, że 7 maja „Beka” zajęła najwyższe stanowisko na podium w 38. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego w Przemyślu, gdzie pokonała 16 kapel z 8 województw.

   „Beka” zawiązała się 22 lata temu przy Miejskim Ośrodku Kultury i od tamtego czasu przekonuje wszystkich do wartości artystycznych, jakie zawiera folklor miejski. Od momentu powstania prezentuje profesjonalny poziom wykonawczy, zdobywając powszechne uznanie, dające miejsce w czołówce kapel podwórkowych w kraju. Dowodem tego są liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach. W jej repertuarze znalazły się przeboje starej Warszawy, Lwowa oraz przeboje własne, przybliżające życie przeworskiego podwórka.

 

 

Komentarze
Popularne