Muzyka i malarstwo

Autor: 03.06.2016 Nr: 22/2016
Występ grupy „Sway” w galerii.
Występ grupy „Sway” w galerii.

W czwartek, 19 maja w Galerii „Pod Aniołem” w Tryńczy, odbyła się wystawa prac jarosławianki Ludwiki Koczut pt. „Nadajmy blasku codzienności”.

Wszystkich przybyłych na spotkanie ze sztuką, muzyką i śpiewem powitała dyrektor GBP Marzena Rydzik. Uczestnikami wystawy byli m.in. artyści – Henryk Cebula – który jest opiekunem artystycznym autorki wystawy, Dariusz Dałomis czy Krzysztof Dziamara. Nie zabrakło mieszkańców gminy Tryńcza, a także gości z Sieniawy.

   W pierwszej części spotkania goście mogli wysłuchać mini recitalu pt. „Wspomnij mnie” w wykonaniu Zespołu Piosenki Estradowej „Sway”. Ten muzyczny akcent wprowadził wszystkich do spotkania ze sztuką artystki z Jarosławia, Ludwiki Koczut. Autorka, choć z zawodu jest ekonomistką, to malarstwo i rysunek są jej bardzo bliskie od czasów dzieciństwa. Jej prace to głównie pejzaże, kwiaty i ludzie. Do ich wykonywania stosuje różne techniki, głównie olej, akryl i ołówek. L. Koczut występuje również wraz z zespołem „Sway” i jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia „Em-Art”.

Komentarze
Popularne
Komentowane