Zderzyła się z pędzącym wozem stażackim

Autor: mk 03.06.2016 Nr: 22/2016
Na miejscu pracowała Straż Pożarna, Policja i prokurator.
Na miejscu pracowała Straż Pożarna, Policja i prokurator.

42-letnia kobieta zginęła w wyniku zderzenia samochodu osobowego z jednym z dwóch wozów strażackich, pędzących na sygnale do pożaru domku letniskowego w Radawie. Do tragicznego wypadku doszło w środę, 25 maja, tuż po godz. 17.20, na ul. Sanowej w Jarosławiu (droga wojewódzka nr 865).

Ze wstępnych ustaleń, które przekazała podkom. Marta Gałuszka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu wynika, że pojazd uprzywilejowany straży pożarnej, jadący do pożaru, zderzył się z samochodem osobowym renault megane, którym podróżowała 42-letnia mieszkanka Jarosławia i dwoje pasażerów.

   Niestety ratownikom nie udało się uratować życia 42-latki, która kierowała samochodem osobowym. Kobieta zginęła na miejscu. Ranne zostały jej dzieci – 2-letni syn i 18-letnia córka. Rodzeństwo zostało przewiezione do szpitali w Jarosławiu i Przemyślu. Jedno z nich jeszcze tego samego dnia opuściło placówkę.

   Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wspólnie z prokuratorem. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego pojazdem straży pożarnej. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci dokonali również oględzin miejsca zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Decyzją prokuratora ciało 42-letniej kobiety zostało zabezpieczono do badań.

  Przez kilka godzin droga wojewódzka nr 865 była całkowicie zablokowana. Ruch przywrócono przed godz. 21.00.

   Śledztwo w sprawie tego tragicznego wypadku prowadzi jarosławska prokuratura.

Komentarze
Popularne
Komentowane