Majówka z bliźnim

Autor: BK 03.06.2016 Nr: 22/2016
Majówka z bliźnim

W sobotę, 28 maja w Ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowo-Sportowym w Heluszu odbył się tardycyjny piknik „Z bliźnim na majówkę”. Impreza, której honorowymi gośćmi są osoby niepełnosprawne, po raz kolejny przyciągnęła wiele osób, które spędziły ten dzień w serdecznej i miłej atmosferze.

Tradycyjnie majówka w Heluszu rozpoczęła się Mszą św., którą odprawił abp Adam Szal. Po niej organizatorzy zaprosili wszystkich na bogaty program artystyczny. Obejrzeć można było występy zespołów, pokazy tańca, czy pokaz mody. Główną atrakcją był występ, lubianego przez wszystkich, zespołu Baciary. Na najmłodszych czekały również gry i zabawy.

   Jak podkreśla ks. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski organizowany w Heluszu piknik charakteryzuje się serdeczną, rodzinną atmosferą. Jego honorowymi gośćmi są osoby niepełnosprawne, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z całego województwa, a także wychowankowie Domów Dziecka i dzieci ze świetlic charytatywnych.

   Organizatorami imprezy są: Parafia Chrystusa Króla w Jarosławiu, Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” w Jarosławiu, które jest właścicielem ośrodka w Heluszu.

Komentarze
Popularne