Rodzinnie i ekologicznie

Autor: 10.06.2016 Nr: 23/2016
Rodzinnie i ekologicznie

W niedzielę, 5 czerwca, na placu obok szkoły w Tryńczy odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny „Postaw na Rodzinę”, wpisujący się w obchody Gminnego Dnia Dziecka.

Słoneczna aura pozwoliła na świętowanie dzieciom i dorosłym. Na scenie zaprezentowali się uczniowie wszystkich szkół z programami artystycznymi, chętni uczestniczyli w konkurencjach sportowych i ekologicznych. Wiele atrakcji można było znaleźć w miasteczku zabaw. Na stoiskach przygotowano wystawę prac rękodzielniczych, kiermasz książek, a także wyjątkowo smaczne, ekologiczne jadło – szyszki serowe, swojski chlebek, masło, kompot z suszu. Te i wiele innych pyszności, można było znaleźć na stole gospodyń z Pigan.

    Podczas pikniku ogłoszono wyniki akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Gminy Tryńcza”. W tej rywalizacji zdecydowanie zwyciężył Ubieszyn, za nim była Jagiełła, Tryńcza, Gniewczyna Łańcucka i Gorzyce. Podczas pikniku można było do specjalnych samochodów-kontenerów przynosić nakrętki, baterie i makulaturę. Za 10 kg makulatury otrzymywało się drzewko do posadzenia.

 

Komentarze
Popularne