Weekend pełen atrakcji

Autor: BK 10.06.2016 Nr: 23/2016
Weekend pełen atrakcji

Ubiegły weekend (4-5 czerwca) obfitował w wydarzenia kulturalne na terenie Miasta i Gminy Pruchnik. W sobotę targowisko „Mój Rynek” stało się miejscem festynu rodzinnego zorganizowanego dla mieszkańców całej Gminy. Niedziela natomiast stała pod znakiem obchodów jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Tak Polska się zaczęła

Pod takim hasłem zorganizowano w niedzielę Gminne Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Pruchniku. Rozpoczęła je Msza św. w kościele Parafialnym w Pruchniku. Następnie zebrani przenieśli się na „Korzenie”, gdzie odbyła się plenerowa część obchodów. Tam zorganizowano wioskę średniowieczną, w której Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego przygotował liczne konkurencje sprawnościowe dla mieszkańców, tor łuczniczy, czy warsztaty rzemieślnicze.

   Historyczny korowód przeszedł w okolice wieży widokowej, gdzie spotkały się dwa historyczne orszaki Dobrawy i Mieszka I. Krótka inscenizacja zaślubin pary książęcej i chrztu Mieszka przybliżyła wydarzenia sprzed 1050 lat. Symbolicznego chrztu dokonał ks. kanonik Kazimierz Trelka. Połączone chóry Ziemi Pruchnickiej odśpiewały pieśni: Bogurodzicę, Maria Regina Mundi i Gaude Mater Polonia. Grupa Vox Angeli zaprezentowała się w koncercie muzyki dawnej, a imprezę zakończyło biesiadowanie przy ognisku i taniec ognia przedstawiony przez Grupę Enzonda.

 

Festyn Rodzinny

Impreza, która odbyła się 4 czerwca na targowisku „Mój Rynek” w Pruchniku była z kolei świętem rodzin. Z tej okazji organizatorzy przygotowali mnóstwo dobrej zabawy i atrakcji czekających zarówno na najmłodszych, jak i starszych mieszkańców. Teatr Kultureska przedstawił spektakl plenerowy „Mapa marzeń”, a konkursy i zabawy umilały wspólnie spędzony czas.

 

Organizatorami weekendowych wydarzeń w Pruchniku była Gmina Pruchnik, wraz z jej gospodarzem – burmistrzem Wacławem Szkołą; Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Pruchniku oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane