Ocalimy od zapomnienia

Autor: 24.06.2016 Nr: 25/2016
Ocalimy od zapomnienia
Fot. ZS

We wtorek, 14 czerwca, w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Krzeczowicach podczas uroczystej gali został podsumowany projekt „Ocalimy od zapomnienia”, realizowany w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów, prowadzonego przez Fundację Banku Zachodniego WBK.

Celem przedsięwzięcia było stworzenie elektronicznej wersji albumu, w którym znalazły się zgromadzone fotografie, przedstawiające Krzeczowice i mieszkańców miejscowości na przestrzeni minionych dekad.

   W ramach programu artystycznego przygotowanego na wieńczącą udział w projekcie galę, uczniowie pod kierunkiem nauczycieli odkryli niejedną historię, ukrytą w starych fotografiach. Wydarzenie uświetnili swoim występem: Zespół Śpiewaczy „Krzeczowiczanki” oraz uczennica z zaprzyjaźnionej szkoły Patrycja Wójcik z autorskim poematem nt. Krzeczowic.

   W wygłoszonych przemówieniach, dyrektor szkoły Bogusława Broda oraz burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Jacek Sołek podkreślili wagę szacunku wobec tradycji i historii oraz obowiązek zachowania historii „małej ojczyzny”.

 

Komentarze
Popularne