Upalne dni miasta

Autor: 01.07.2016 Nr: 26/2016
Sieniawska publiczność nie zawiodła.
Sieniawska publiczność nie zawiodła.

Tegoroczne Dni Sieniawy były bardzo słoneczne i jak zwykle obfitowały w wiele atrakcji. Bogaty program zachęcił do uczestnictwa w zabawie całe rodziny.

Tradycyjnie, w program Dni Sieniawy wpisał się organizowany kilka dni wcześniej Festiwal Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy, gdzie uczestnicy ŚDS z regionu mają okazję zaprezentować swoje dokonania. Nie zabrakło również sportowych emocji np. w postaci Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza.

   Główne obchody Dni Sieniawy miały miejsce w niedzielę, 26 czerwca. Na dzieci czekały konkursy, zabawy i bogaty plac zabaw. Dorośli obejrzeli w międzyczasie występy zespołów artystycznych, działających na terenie gminy czy pokaz strongmanów: Roberta Cyrwusa i Janusza Kułagi, którzy angażowali publiczność do spróbowania swoich sił. Odważni mogli natomiast zdecydować się na lot balonem na uwięzi. Gościnnie pojawili się motocykliści z klubów z Jarosławia, Leżajska i Biłgoraja.

   Na scenie natomiast królowała muzyka. Koncert zagrała „Kapela Górole”, formacja RSC z Jarosławia oraz gwiazdy wieczoru – Liber i Mateusz Mijal, którzy porwali do zabawy sieniawską publiczność. Na koniec odbył się pokaz laserowy.

   Podczas dni miasta burmistrz Adam Woś wręczył zasłużonym osobom i instytucjom „Sokoły Roku”. Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2015 r. statuetkę otrzymał Paweł Hass, za wzorową współpracę z samorządem Miasta i Gminy Sieniawa Firma Euro Okna-Plus Sp. z o.o. oraz za zasługi dla rozwoju Miasta i Gminy Sieniawa w 2015 r. Marian Czercowy. Sołtysi natomiast odebrali puchary za udział w turnieju sołectw. Najlepszy był Dybków, a za nim Wylewa i Rudka.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane