Podwójna uroczystość

Autor: 08.07.2016 Nr: 27/2016
KGW Zarzecze – 70 lat minęło, a w sercach wciąż taka sama chęć do podtrzymywania tradycji i krzewienia kultury.
KGW Zarzecze – 70 lat minęło, a w sercach wciąż taka sama chęć do podtrzymywania tradycji i krzewienia kultury.

W sobotę, 18 czerwca odbyła się uroczystość 70-lecia powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Zarzeczu, połączona z obchodami 150-lecia KGW w Polsce.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., odprawioną w kościele w Zarzeczu przez ks. Dominika Majchrowicza oraz ks. Piotra Sobolaka, po której uczestnicy spotkali się w hali sportowej na drugiej części jubileuszu. Tutaj zaproszonych gości powitały przewodnicząca Gminnej Rady KGW w Zarzeczu Zofia Kalamarz oraz przewodnicząca KGW w Zarzeczu Bogusława Hajduk. Następnie zebrani wysłuchali historii założenia i działalności KGW w Polsce oraz historię KGW w Zarzeczu, które lokalnie, z wielką troską dba o podtrzymywanie tradycji i kultury.

   Przy okazji wydarzenia, wyróżniono honorowymi odznakami Św. Izydora Oracza, zasłużone działaczki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Zarzecze. Otrzymały je: Helena Drapała z Łapajówki, Helena Wysocka z Kisielowa, Stanisława Drabik z Zarzecza, Zofia Kowal z Maćkówki, Ewa Białogłowska z Siennowa, Halina Obłoza z Maćkówki, Magdalena Kasperska z Pełnatycz, Lucyna Piątek z Żurawiczek, Lucyna Drabik z Pełnatycz i Teresa Lasek z Zalesia. Odznaki zostały przyznane przez Zarząd Podkarpackiej Izby Rolniczej na wniosek delegata do Krajowej Rady Izb Rolniczych, a zarazem wójta gminy Zarzecze Wiesława Kubickiego.

   Na ręce wszystkich pań, tak prężnie działających w KGW i promujących swoje „małe ojczyzny”, spłynęło wiele życzeń i podziękowań od zaproszonych gości. W części artystycznej spotkania wystąpiła Gminna Strażacka Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy z Kisielowa i Kabaret Koła Gospodyń Wiejskich z Zarzecza.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum