Rodzinnie i ekologicznie

Autor: 08.07.2016 Nr: 27/2016
Rodzinnie i ekologicznie

W niedzielę, 26 czerwca, Gacka Górka znów tętniła życiem. Wszystko za sprawą organizowanego corocznie przed wakacjami Festynu Ekologicznego.

Atrakcji przygotowanych przez Wójta Gminy Gać nie brakowało. Sporym zainteresowaniem cieszył się Konkurs Sołectw gminy Gać. Sześć sołectw rywalizowało w sześciu konkurencjach. Zadania polegały na wykonaniu kwietnika z materiałów recyklingowych, sprawdzeniu wiedzy o środowisku, ekologii oraz o sołectwie, ułożeniu rozsypanki hasłowej, obraniu najdłuższej skórki jabłka czy rozpoznaniu 10 ziół. Walka była zacięta, wywołała wiele śmiechu wśród mieszkańców. Ostatecznie, trofeum przechodnie – „Złote Widły” i czek na 500 zł wywalczyło sołectwo Gać.

   Scena piknikowa należała tego dnia do najmłodszych dzieci w gminie, który raczyły wszystkich swoimi występami. Dla nich też był przygotowany blok zabawowy z wodzirejem. Pokazy tańca, prezentacje stoisk wystawienniczych różnych instytucji oraz prezentacje figur z recyklingu, wykonanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców – to kolejne atrakcje na festynie. Zwieńczeniem całości był koncert góralskiego zespołu „Turnioki” i zabawa taneczna.

Komentarze
Popularne
Komentowane