Thank you very much Tryńcza!

Autor: 08.07.2016 Nr: 27/2016
Andrzej Piaseczny zaśpiewał swoje największe przeboje.
Andrzej Piaseczny zaśpiewał swoje największe przeboje.

To były kolejne, bardzo udane Dni Gminy Tryńcza. Kto przyjechał do urokliwej gminy nad Wisłokiem, w weekend 2 i 3 lipca, mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Nie zawiodły muzyczne gwiazdy i lokalni artyści. Była energia, klimat, mega atrakcje i zabawa do białego rana.

Są gwiazdy i jest moc! Przyjeżdżamy tutaj co roku i nigdy się nie zawiodłyśmy na tej imprezie – mówią Anka i Kaśka, fanki Andrzeja Piasecznego, które na jego koncert przyjechały specjalnie z Tarnogrodu. – Macie tu Wójta, o którym słyszy się wiele dobrego. A najważniejsze, że wie co zaoferować ludziom i jak przyciągnąć tutaj tłumy – chwalą gospodarza. Tłum, jaki i w tym roku pojawił się w niedzielne popołudnie, tylko dowiódł tych słów.

   Pełne atrakcji Dni Gminy Tryńcza rozpoczęły się w sobotę rozgrywkami w tenisa ziemnego, piłkę nożną, siatkową i plażową oraz innymi rozgrywkami sportowymi. Ciekawą atrakcją był także pokaz Jump zumby. Na scenie, w muzycznej odsłonie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy i folk rockowy zespół Redlin, który zaoferował publiczności między innymi muzykę celtycką, skoczne rosyjskie utwory, węgierskiego czardasza, amerykańską country i polską góralszczyznę.

   Niedzielne występy należały do lokalnych artystów, m.in. Natalii Jakubiec, Sylwii Krówki oraz mażoretek młodszych i starszych z grupy „Finezja”, które w iście finezyjnych ruchach prezentowały układy taneczne. Ponadto wystąpiły dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne i wokalne: „Złota Nutka”, „Moment”, „Fuego” i „Trio”. W galerii „Pod Aniołem” otwarto wystawę prac grupy „Przykopa i Przyjaciele”. Przed budynkiem UG był natomiast  pokaz odrestaurowanych, zabytkowych samochodów, a pod niebem pokaz spadochronowy. Miłą niespodziankę sprawili także motocykliści, którzy przyjechali tutaj prosto z Moto Country Festiwal z Leska. Na moc atrakcji nie mogli narzekać także najmłodsi, bo w wesołym miasteczku było w czym wybierać.

   Pierwszą gwiazdą niedzielnego wieczoru była Margaret, a jej występ i hity takie jak „Thank you very much” czy „Cool me down”, wprawiły w pozytywne wibracje – ba, nawet wywołały istne szaleństwo pod sceną, wśród młodszej części publiczności.

   Było również wesoło, a to dzięki Mariuszowi Kałamadze, znanemu z żółtego sweterka w formacji Łowcy. B, a dziś występującemu solo. Artysta, mimo zmiany image, niezmiennie potrafi rozbawiać publiczność do łez. To jego występ wprowadził do finału imprezy i koncertu Andrzeja Piasecznego, którego muzykę uwielbia wiele pań, nie umniejszając panom. Jego utwory, te sprzed lat i nowe przeboje, śpiewali dosłownie wszyscy. Wokalista szczególnie rozkołysał Tryńczę utworem „Chodź, przytul, przebacz”.

   Zwieńczeniem imprezy był widowiskowy pokaz fajerwerków i zabawa taneczna.

Wszystkim mieszkańcom gminy Tryńcza oraz gościom, którzy przyjechali świętować razem z nami, składam serdeczne podziękowania za udział w wydarzeniu i wspólną zabawę – dziękował wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch. – I do zobaczenia za rok!

Komentarze
Popularne
Komentowane