W ścianie Kościoła odnaleziono pociski

Autor: ek 19.08.2016 Nr: 33/2016

Podczas prac remontowych w kościele parafialnym w Wietlinie odkryto kilka elementów uzbrojenia wmurowanych w ścianę budynku. Na miejsce wezwani zostali żołnierze z Zespołu Rozminowania Minerskiego z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

We wtorek, 10 sierpnia tuż po godz. 14.00 dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zawiadomienie, że w ścianie kościoła w Wietlinie  mogą znajdować się niebezpieczne przedmioty. Z relacji kierownika firmy budowlanej wynikało, że mogą to być duże pociski z okresu I lub II wojny światowej.

Na miejsce udali się policjanci z grupy rozpoznania minersko–pirotechnicznego jarosławskiej komendy, którzy potwierdzili fakt znajdowania się w ścianie kościoła, części czterech pocisków artyleryjskich. Prawdopodobnie zostały one wmurowane w ścianę budynku w celu upamiętnienia historycznego wydarzenia. Po rozpoznaniu niebezpiecznych przedmiotów, powiadomiony został Zespół Rozminowania Minerskiego z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którego zadaniem jest bezpieczne rozminowanie znalezionych elementów uzbrojenia. Znalezione pociski zostały wykute ze ściany i zabezpieczone, a także przewiezione w bezpieczne miejsce, gdzie zostaną unieszkodliwione. Policja przypomina, że w przypadku znalezienia tego typu przedmiotów niezwłocznie należy powiadomić Policję, gdyż mogą one stanowić zagrożenie dla życia jak i zdrowia.

 

 

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum