Podwórkowe muzykowanie

Autor: md 26.08.2016 Nr: 34/2016
Kapela Podwórkowa „Wysoczanie” z Wysokiej występuje na scenie już 26 lat.
Kapela Podwórkowa „Wysoczanie” z Wysokiej występuje na scenie już 26 lat.

Za sprawą XII Ogólnopolskiego Spotkania Kapel Podwórkowych, przeworszczanie spędzili niedzielne popołudnie i wieczór na słuchaniu melodyjnych, pogodnych i zabawnych w treści podwórkowych piosenek.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Spotkania Kapel Podwórkowych została zorganizowana w niedzielę, 14 sierpnia na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku.

   Na plenerowej scenie, poza muzycznymi gospodarzami, czyli Przeworską Kapelą „Beka”, wystąpiła również Kapela Podwórkowa „Wysoczanie” z Wysokiej, Kapela Podwórkowa „Tońko” z Dynowa, Kapela Podwórkowa „Zza Winkla” z Nowego Tomyśla oraz Kapela Podwórkowa „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego. Tego dnia, poza muzyką, na scenie królowały charakterystyczne stroje oraz tradycyjne instrumenty.

   Podczas imprezy wykonawcy skonfrontowali swoje dokonania artystyczne oraz wymienili się doświadczeniami i pomysłami, podnosząc tym samym atrakcyjność swoich widowisk.

   Szeroki wachlarz twórców oraz repertuaru był gwarancją dobrej zabawy w rytmach melodii z przedwojennych i powojennych ulic, podwórek i zaułków. Występy artystów spotkały się z żywiołową reakcją widowni. Zwieńczeniem wspólnej zabawy były tańce pod gołym niebem.

   Wydarzenie zostało zorganizowane przez Burmistrza Miasta Przeworska, Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku oraz Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku.

Komentarze