Niedziela Miasta Jarosławia

Autor: ek 26.08.2016 Nr: 34/2016
Niedziela Miasta Jarosławia
Fot. UM Jarosław

Niespodzianki muzyczne, taneczne i kulinarne jak również rozgrywki sportowe czy pokaz sprzętu wojskowego – to tylko nieliczne atrakcje przygotowane w ramach promocji miasta Jarosławia, jaka miała miejsce w niedzielę, 14 sierpnia na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie.

Wszyscy przebywający na terenie GOWiR-u w niedzielę, 14 sierpnia mogli na nowo odkryć walory naszego pięknego miasta Jarosławia. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji, do skorzystania z których zachęcał główny organizator tego spotkania, burmistrz – Waldemar Paluch. Ponadto na terenie zalewu można było spotkać postacie historyczne, ściśle związane z historią Jarosławia. Nie obyło się również bez rozgrywek sportowych, rozegrany został Otwarty Turniej Piłki Siatkowej, Plażowej Kobiet i Mężczyzn, a także przygotowane zostały pokazy z innych dziedzin sportowych. Na terenie ośrodka propagowana została akcja „Prowadzę jestem trzeźwy” prowadzona w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” i „Pierwsza pomoc przedmedyczna”.  Odbył się pokaz sprzętu wojskowego, przygotowany przez 14 dywizjon artylerii samobieżnej w Jarosławiu.

Natomiast na scenie na wodzie można było zobaczyć: Krzysztofa Kądziołkę, Zespół Piosenki Estradowej „Sway” oraz występy solistek Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Scenę taneczną wypełniły zaś tańce z wodzirejem – Kapela Hałasów i Grupa KBB oraz Grupa Archie, która zaprezentowała widowiskowy pokaz ognia. Podczas tego spotkania miała miejsce promocja obiektów i wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych oraz Turystyki Miasta jak również popularyzowane zostały działania na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Burmistrz Miasta Jarosławia, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

 

 

Komentarze
Popularne