Święto Plonów w Jodłówce-Parcelacji

Autor: BK 02.09.2016 Nr: 35/2016
Święto Plonów w Jodłówce-Parcelacji

W niedzielę, 28 sierpnia w Gminie Pruchnik odbyły się niezwykle ważne i doniosłe uroczystości związane z obchodami 25 rocznicy rekoronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, połączone z Gminnymi Dożynkami. W uroczystej Mszy św., której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, uczestniczyło ok. 15 tys. wiernych.

Część rocznicową uroczystości, które miały miejsce w Jodłówce rozpoczęła uroczysta Msza św. polowa, koncelebrowana pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza w asyście abpa Józefa Michalika i bpa Edwarda Białogłowskiego. Wygłaszając homilię ks. Kardynał nawiązał do historii i znaczenia Cudownego Obrazu, podkreślając przy tym, że tak liczny udział wiernych czyni to miejsce jeszcze bardziej niezwykłym.

   Część dożynkowa odbyła się przy Domu Strażaka w Jodłówce-Parcelacji. Tam starostowie dożynek: Ewa Raboł i Jan Chmielecki przekazali gospodarzowi Gminy – burmistrzowi Wacławowi Szkole symboliczny chleb wypieczony z tegorocznych zbóż.

   Burmistrz przywitał zebranych i podziękował rolnikom za ich pracę oraz trud włożony w tegoroczne żniwa. Zapewniał przy tym, że dołoży wszelkich starań, aby ten symboliczny bochen przekazany mu przez Starostów był sprawiedliwie dzielony.

   W trakcie dożynek można było podziwiać przepiękne wieńce dożynkowe, skosztować przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Jodłówce oraz artyści przygotowani przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku.

   Uroczystości zgromadziły licznych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, a także służb mundurowych, organizacji oraz mieszkańcy Gminy.

Komentarze
Popularne
Komentowane