W orkiestrach dętych siła!

Autor: 02.09.2016 Nr: 35/2016
Nagrodzeni i wyróżnieni.
Nagrodzeni i wyróżnieni.

Upalna niedziela, 28 sierpnia upłynęła w Tryńczy pod znakiem muzyki, odbywał się tutaj bowiem III Międzypowiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Brzmienie trąbek, puzonów, klarnetów i innych instrumentów, dało się usłyszeć niemal w całej gminie.

 Przegląd miał charakter konkursowy, a rywalizowały w nim cztery orkiestry: Orkiestra Dęta OSP Gać, Orkiestra Dęta OSP Medyka, Orkiestra Dęta OSP Łopuszka Wielka oraz gospodarze – Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Tryńcza. Ponadto zaprezentowały się dwie grupy mażoretek: z Gaci i Tryńczy. Muzyków oceniało jury, w którym zasiedli płk Tadeusz Dobrowolski i ks. prof. Mieczysław Gniady.

   Przegląd rozpoczął się od uroczystego przemarszu orkiestr z placu szkolnego na plac obok Urzędu Gminy, podczas którego jury miało okazję ocenić grę w marszu oraz musztrę paradną.

Później jury oceniało wykonywane przez orkiestry marsze oraz utwory muzyki rozrywkowej. Iście widowiskowy był również występ mażoretek z Gaci oraz Tryńczy. Dziewczęta czarowały nie tylko swoimi układami tanecznymi, ale i wdziękiem. W oczekiwaniu na wyniki jury, na scenie zaprezentowali się lokalni artyści: wokalistka Sylwia Krówka, „Zośki” z Gniewczyny oraz nowo powstała grupa mażoretek z Tryńczy.

   Wyróżnienie za najlepszą musztrę paradną otrzymała Orkiestra Dęta OSP Gać, a za najlepszy pokaz mażoretek przy akompaniamencie orkiestry wyróżniono Orkiestrę Dętą OSP Tryńcza.

   Nagrody za ogólny wyraz artystyczny: GRAND PRIX zdobyła Orkiestra Dęta OSP Tryńcza, I m-ce Orkiestra Dęta OSP Gać, II m-ce Orkiestra Dęta OSP Łopuszka Wielka, III m-ce Orkiestra Dęta OSP Medyka. Wszystkie zakwalifikowały się do udziału w przeglądzie na szczeblu wojewódzkim.

   Organizatorami przeglądu byli: prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie Janusz Konieczny i wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, przy współpracy TCK w Tryńczy i Biura Terenowego ZOSP RP w Przemyślu.

Komentarze
Popularne
Komentowane