W setną rocznicę urodzin

Autor: BK 09.09.2016 Nr: 36/2016
Pani Rozalia świętowała setną rocznicę urodzin w gronie najbliższej rodziny oraz przyjaciół.
Pani Rozalia świętowała setną rocznicę urodzin w gronie najbliższej rodziny oraz przyjaciół.

W ubiegłym tygodniu w Wysocku odbyła się uroczystość, podczas której swoje setne urodziny obchodziła pani Rozalia Kubrak, mieszkanka tej miejscowości.

Obchody doniosłego jubileuszu odbyły się w we wtorek, 30 sierpnia, dokładnie w setną rocznicę urodzin pani Rozalii Kubrak. Rozpoczęła je Msza św. w kościele w Wysocku, którą odprawił ks. wikary Daniel Odor.

   Następnie zebrani przenieśli się do świetlicy wiejskiej gdzie 100-latce złożono serdeczne życzenie wielu kolejnych lat, dobrego zdrowia, samopoczucia i pomyślności.

   W uroczystości uczestniczyli członkowie rodziny pani Rozalii, jej przyjaciele, a także przedstawiciele Urzędu Gminy Laszki: Stanisław Gonciarz – wójt Gminy, Krystyna Gościak – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Laszkach, Andrzej Halwa – inspektor w Referacie Spraw Obywatelskich i Społecznych, a także Anetta Makarska – kierownik jarosławskiej Placówki Terenowej Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Halina Pyrcz – sołtys wsi Wysocko.

   Pani Rozalia urodziła się 30 sierpnia 1916 r. w Wólce Pełkińskiej, pochodziła z rodziny Grabowych. Jubilatka mając zaledwie 8 lat straciła oboje rodziców.

   W 1936 r. wyszła za mąż za Andrzeja Kubraka z Jagiełły. Razem zamieszkali w Wólce Pełkińskiej. W 1947 roku rodzina przeprowadziła się do Wysocka, gdzie pani Rozalia mieszka do dziś. Jubilatka przez całe swoje zawodowe życie pracowała w gospodarstwie rolnym, prowadziła również dom i zajmowała się wychowaniem dzieci, których miała 7 (6 synów oraz 1 córkę). Życie jej nie oszczędzało, dwaj jej synowie zmarli bardzo wcześnie mają zaledwie 2 lata. Obecnie pani Rozalia ma 3 synów i córkę, 7 wnuków i 11 prawnuków.

   Mimo trudów 100 lat życia Jubilatka jest bardzo pogodną osobą, której kondycji i zdrowia pozazdrościć może nie jeden.

Pani Rozalii życzymy wielu kolejnych lat w zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Komentarze
Popularne
Komentowane