Nowe dyrektorki w szkołach

Autor: 23.09.2016 Nr: 38/2016
Podziękowania dla Albiny Biedroń za długoletnią pracę pedagogiczną.
Podziękowania dla Albiny Biedroń za długoletnią pracę pedagogiczną.

Nowy rok szkolny już trwa na dobre. W kilku szkołach, w gminach powiatu przeworskiego doszło do zmian kadrowych na stanowiskach dyrektorskich. Kto kogo zastąpił?

Miasto i Gmina Sieniawa

Podczas ostatniej sesji powiatowej, w czwartek, 15 września, oficjalnie pożegnano pracującą 16 lat na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół w Sieniawie Albinę Biedroń. Była już dyrektor po 43 latach przeszła na emeryturę, ale nie żegna się ze szkołą. Jak przyznała, nadal będzie się poświęcała pracy pedagogicznej i nauczaniu matematyki.

   Nowym dyrektorem szkoły, wyłonionym w drodze konkursu, została Natalia Pyszowska, od 8 lat pracująca jako pedagog, w tym od 6 lat jako nauczyciel j. angielskiego w ZS w Sieniawie.

 

Gmina Tryńcza

W Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Tryńczy również zaszły zmiany. Nowym dyrektorem szkoły została Elżbieta Kubrak, a wicedyrektorem Lucyna Myłek – nauczycielka j. polskiego.

   E. Kubrak przez 15 lat była nauczycielem historii w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ubieszynie. Stanowisko dyrektora na okres 5 lat w ZS w Tryńczy objęła z dniem 1 września br.

Motto pracy w naszej szkole brzmi: „Każdy uczeń jest ważny, każdy uczeń ma jakiś talent, a zadaniem dyrektora i nauczycieli jest go odnaleźć”, natomiast priorytetem jest podniesienie jakości nauczania, promocja szkoły, współpraca z rodzicami i instytucjami wspierającymi edukację – mówi E. Kubrak.

Poprzedni dyrektor szkoły Zygmunt Kulpa nadal pracuje w ZS – jest nauczycielem j. polskiego, natomiast wicedyrektor Jolanta Nowosielska przeszła na emeryturę.

 

Gmina Gać

W związku z brakiem osób chętnych do udziału w konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie, wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek powierzyła pełnienie obowiązków dyrektora szkoły na okres 10 miesięcy nauczycielce tejże szkoły Grażynie Balawender. Wcześniej stanowisko to obejmowała Maria Kochman, która nadal będzie pracować w szkole jako nauczyciel.

   G. Balawender jest nauczycielem nauczania początkowego. Z wielką pasją i zaangażowaniem prowadzi tutaj drużynę harcerską. W 2012 r. otrzymała nagrodę Wójta Gminy Gać za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą, promowanie Małej Ojczyzny i współpracę ze środowiskiem lokalnym. Powierzenie obowiązków dyrektora jest wyróżnieniem za jej pracę.

Komentarze
Popularne
Komentowane