Cudzoziemcy nielegalnie pracowali przy zbiorze malin

Autor: md 23.09.2016 Nr: 38/2016
Cudzoziemcy nielegalnie pracowali przy zbiorze malin
Fot. BiOSG

W poniedziałek, 12 września, strażnicy graniczni z Medyki przeprowadzili kontrolę legalności powierzenia wykonywania pracy i wykonywania pracy przez cudzoziemców w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Chłopice. Na miejscu ujawnili dziewięciu obywateli Ukrainy, którzy nie dysponowali dokumentami dającymi prawa do zatrudnienia.

Przy zbiorze malin pracowało w sumie dziewięciu obywateli Ukrainy – sześć kobiet i trzech mężczyzn w wieku od 21 do 52 lat. Żadna z tych osób nie dysponowała stosownymi dokumentami dającymi prawo do zatrudnienia. Ponadto troje z nich przebywało na podstawie zezwolenia MRG, które całkowicie wyklucza możliwość podjęcia pracy.

   Ukraińcy otrzymali decyzje o zobowiązaniu do dobrowolnego opuszczenia terytorium Polski z jednoczesnym zakazem wjazdu na okres 1 roku. Z kolei właściciela gospodarstwa czeka odpowiedzialność finansowa. Za naruszenie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, tj. nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcowi, nieuczciwemu pracodawcy grozi grzywna nie mniejsza niż 3 tys. zł.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane