Świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Autor: md 21.10.2016 Nr: 42/2016
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej swoim występem uświetnili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej swoim występem uświetnili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.

Podziękowania, życzenia, dyplomy, nagrody, odznaki, kwiaty oraz programy artystyczne przygotowane przez wdzięcznych uczniów  to miłe elementy, które towarzyszyły miejskim oraz powiatowym obchodom Dnia Edukacji Narodowej.

Dyrektorzy i nauczyciele szkół i placówek oświatowych podległych starostwu powiatowemu oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. parlamentarzyści i samorządowcy, uczcili Dzień Edukacji Narodowej w środę, 12 października dwa dni przed oficjalną datą tego święta. Uroczyste obchody zostały zorganizowane w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.

   W tym wyjątkowym dniu wyróżniającym się przedstawicielom środowiska przyznane zostały nagrody. Jak podkreślał w swoim wystąpieniu starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, wśród nagrodzonych znalazły się osoby, które opracowywały i wdrażały innowacyjne programy edukacyjne, rozwijały uzdolnienia uczniów, przygotowując ich wielokrotnie z sukcesami do udziału w olimpiadach i konkursach oraz rozwijały ich talenty artystyczne i sportowe. W tym roku nagrody otrzymało 6 dyrektorów oraz 26 nauczycieli.

   Uroczyste spotkanie z dyrektorami i nauczycielami miejskich szkół i placówek oświatowych zostało zorganizowane w czwartek, 13 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. Poza pedagogami, w wydarzeniu wzięli udział także parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele miejskich instytucji.

   Gospodarzem uroczystości był burmistrz Waldemar Paluch. W przededniu Dnia Edukacji Narodowej skierował on wiele ciepłych słów do obecnych na sali dyrektorów, nauczycieli wychowawców oraz pracowników oświaty.

   Wieloletnią tradycją związaną z miejskim obchodami Dnia Edukacji Narodowej jest uhonorowanie nagrodą najbardziej wyróżniających się w swojej pedagogiczno-wychowawczej pracy nauczycieli. W tym roku 21 nauczycieli otrzymało nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia, zaś 21 osób odznaki „Zasłużony dla Oświaty Jarosławskiej”. Wręczone zostały również nagrody dyrektorów dla najlepszych nauczycieli i pracowników placówek oświatowych.

   Podobnie jak powiatowe święto oświaty, także miejskie uroczystości uświetnił bogaty program artystyczny. Słowno-muzyczno-taneczny występ z bogatą prezentacją multimedialną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu.

   W trakcie okolicznościowych spotkań, na twarzach świętujących pojawił się zarówno uśmiech zadowolenia, jak i popłynęły łzy wzruszenia.

Komentarze
Popularne
Komentowane