Zaprezentowali swój dorobek

Autor: ek 21.10.2016 Nr: 42/2016
Na wystawę rysunku i malarstwa przybyło wiele osób.
Na wystawę rysunku i malarstwa przybyło wiele osób.

14 października br. odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Marii Siuty-Góreckiej i Stanisława Góreckiego. Prezentowaną ekspozycję można oglądać do 4 listopada 2016 roku.

Na wspomnianą powyżej ekspozycję składają się prace plastyczne wykonane przez Marię Siutę-Górecką i Stanisława Góreckiego wykonane w różnych technikach malarskich, które znajdują się w Galerii „Rynek 6”. Ponadto sporym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane rzeźby. Oficjalnego otwarcia dokonała Elżbieta Śliwińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, która powitała wszystkich przybyłych gości, przybliżyła dorobek artystyczny twórców tego przedsięwzięcia, podziękowała obecnym za liczne przybycie oraz wręczyła artystom symboliczny upominek.

   Maria Siuta-Górecka i Stanisław Górecki są małżeństwem, które razem tworzy i razem wystawia. Na swoim koncie mają olbrzymi dorobek artystyczny, który możemy zobaczyć w Jarosławiu, nie po raz pierwszy. Oboje wzięli udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju jak i za granicą. Są laureatami wielu nagród i wyróżnień. M. Siuta-Górecka jest profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Sztuki, gdzie kieruje Zakładem Rzeźby, zaś S. Górecki jest profesorem w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie oraz w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

   Wystawa czynna jest od 14 października do 4 listopada br. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka wystawa i będziemy mieli jeszcze okazję by gościć tych artystów w naszym mieście.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane