Parking na PKS za 2 zł

Autor: 21.10.2016 Nr: 42/2016
PKS Jarosław S.A. utworzył na dworcu w Przeworsku parking dla samochodów osobowych.
PKS Jarosław S.A. utworzył na dworcu w Przeworsku parking dla samochodów osobowych.

Od 12 września na dworcu PKS w Przeworsku funkcjonuje parking płatny dla wszystkich zainteresowanych osób. Nowo utworzone miejsca postojowe w Przeworsku chociaż częściowo rozwiązują problem parkowania w mieście, zwłaszcza dla tych, których pobyt tutaj nie trwa długie godziny, a zależy im na bliskiej odległości do sklepów czy urzędów i przede wszystkim na czasie.

W większości miast płatne parkingi nie są rzadkością. W Przeworsku jedyny dotąd płatny parking funkcjonuje na ul. Krakowskiej przy basenie MOSiR. Natomiast próby zatrzymania pojazdu w centrum miasta na bezpłatnych miejscach postojowych, blisko urzędów, zwykle kończą się fiaskiem, bo te najczęściej zajęte są już od wczesnych godzin porannych.

   Pomysł utworzenia płatnego parkingu przez PKS na swoim placu spotkał się z dobrą opinią użytkowników.

Dobry pomysł i dobra lokalizacja – przyznaje pan Tomasz, który przyjechał do Przeworska załatwić sprawunki i tutaj zostawił swój samochód. – Parkuję tutaj już któryś raz i nie denerwuję się, że znów mam z tym problem. Schodzi mi niecałą godzinę na moich załatwieniach i jadę dalej. Nie szukam, nie kombinuję, bo dojście z odległego miejsca postojowego do celu to też czas, często cenniejszy niż 2 zł za parking.

    Godzina postoju na parkingu PKS to 2 zł. Opłatę pobiera parkingowy, a kiedy go nie ma, uiścić ją można w kasie biletowej, w budynku dworcowym. Miejsca postojowe wyznaczone są wzdłuż linii zabudowy sklepów oraz pod wiatami na stanowiskach przystankowych.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane