Ależ piękna okolica!

Autor: md 21.10.2016 Nr: 42/2016
Wystawa pokonkursowa, eksponowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej, została przygotowana przy pomocy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.
Wystawa pokonkursowa, eksponowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej, została przygotowana przy pomocy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.

Za nami rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu fotograficzno-literackiego „Piękno Powiatu Jarosławskiego”. Najlepsze prace można oglądać na wystawie pokonkursowej eksponowanej od poniedziałku, 3 października, w jarosławskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Elżbieta Pazyniak – naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu; sekretarz Konrad Sawiński – Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu oraz członkowie Jacek Stańda – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego; Damian Waliczek – specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, artysta – plastyk; Henryk Górecki – Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu, artysta-fotografik; Roman Kijanka – dziennikarz „Życia Podkarpackiego”, fotoreporter oraz Łukasz Zagrobelny – Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu, oceniła 178 prac w kategorii „Powiat jarosławski w obrazach” i 12 prac w kategorii „Powiat jarosławski w słowach”.

   W kategorii „Powiat jarosławski w obrazach”, w kategorii wiekowej młodzież gimnazjalna, I miejsce wywalczyły sobie ex aequo Oliwia Sabat (fotografia) i Karolina Żelaznowska – (praca plastyczna), zaś II – Przemysław Foryś (fotografia). Fotografia, która uplasowała się na III miejscu, została zdyskwalifikowana ze względów regulaminowych. Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Zyga (fotografia).

   W kategorii wiekowej młodzież ponadgimnazjalna, I miejsce zdobyły równorzędnie Monika Baran (fotografia) i Karolina Kowal (praca plastyczna), II – Dominika Stachów (fotografia) oraz III – Izabela Rutkowska (fotografia). Wyróżnienia otrzymały Aleksandra Osada (fotografia), Aleksandra Sosna (fotografia) oraz Kinga Czwałga (fotografia).

   W kategorii wiekowej otwartej, na I miejscu uplasował się Denis Tyczyński (fotografia), na II – Karol Kozdrowicz (fotografia) oraz na III – Magdalena Dupel (fotografia).

   Z kolei w kategorii „Powiat jarosławski w słowach”, w kategorii wiekowej młodzież gimnazjalna, wyróżnienie otrzymała Julia Zając (opowiadanie). W kategorii wiekowej młodzież ponadgimnazjalna, komisja nie przyznała nagród ani wyróżnień. Z kolei w kategorii wiekowej otwartej, wyróżniono Henryka Grymuzę (esej) oraz Annę Piliszewską (poemat).

   Zwycięzcy i wyróżnieni zostaną zaproszeni na wręczenie nagród osobiście przez organizatora, czyli Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Tymczasem ich prace są eksponowane w jarosławskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Komentarze
Popularne
Komentowane