Złote jubileusze

Autor: 28.10.2016 Nr: 43/2016
12 par z miasta i gminy Kańczuga świętowało Złote Gody.
12 par z miasta i gminy Kańczuga świętowało Złote Gody.

Dwanaście par małżeńskich z miasta i gminy Kańczuga obchodziło we wtorek, 18 października, jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Dzięki swojej postawie, wytrwałości, miłości i cierpliwości, mogą stanowić wzór do naśladowania dla młodych małżeństw. Jubilatom w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli ich bliscy i przyjaciele.

Choć głowa już posiwiała, a bez pomocy trudno zrobić czasem krok, to obok jest ktoś, kto służy ramieniem i daje wsparcie. Choć minęło pół wieku, oni nadal obok siebie kroczą. Aby utrzymać związek w szczęściu i harmonii nie raz potrzebne były wyrzeczenia i kompromisy.

    Ceremonii odznaczenia Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Jacek Sołek w obecności sekretarza Teresy Argasińskiej i kierownika USC Alicji Głowacz. Pary odebrały także listy gratulacyjne oraz kwiaty.

Państwo są dla nas wszystkich wzorem trwałości rodziny, a szczególnie dla młodych ludzi, którzy bardzo często po paru latach, a nawet miesiącach życia razem, rozstają się – podkreślił burmistrz Jacek Sołek, składając małżonkom życzenia i gratulacje.

   Tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowanych zostało 12 par: Maria i Bronisław Drozd, Janina i Franciszek Dudek, Helena i Jan Kuchta, Janina i Tadeusz Rzepa, Józefa i Feliks Skowronek –z Kańczugi, Helena i Eugeniusz Bachaj oraz Anna i Józef Wołoszyn z Żuklina, Halina i Edward Kolano oraz Helena i Zbigniew Kot z Chodakówki, Halina i Andrzej Pękala oraz Czesława i Julian Wiglusz z Sieteszy.

   Jubilatom odśpiewano wspólnie „Sto lat” i wzniesiono toast lampką szampana. Dla odznaczonych wystąpił z koncertem zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” działający przy PZERiI w Kańczudze.

Komentarze
Popularne