Święto seniorów

Autor: 04.11.2016 Nr: 44/2016
Odznaczeni za zasługi dla Związku.
Odznaczeni za zasługi dla Związku.

W środę, 19 października, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Kańczudze świętowali Dzień Seniora.

Wszystkich przybyłych na uroczystość powitał przewodniczący PZERiI Jan Świątoniowski. Wśród gości znaleźli się m.in. członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Jacek Sołek, przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze Dariusz Dudek, wicestarosta przeworski Janusz Owsiak, przewodniczący Zarządu Okręgu PZERiI w Rzeszowie Alfred Maczuga i dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński.

   Dzień Seniora jest corocznie okazją do podsumowania działalności Oddziału w danym roku. Obszerną relację w tym zakresie przedstawił prezes J. Świątoniowski. Zaproszeni goście natomiast w swoich przemówieniach gratulowali seniorom aktywności w jesieni życia, dziękowali za ich pracę na rzecz społeczności lokalnej i życzyli niegasnącej witalności.

   Podczas spotkania decyzją Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie, Małą Odznaką Honorową PZERiI za wybitne zasługi dla związku, nagrodzeni zostali członkowie: Maria Zięba, Bogumiła Żelisko i Wiesław Pakla. Z kolei najstarsi seniorzy: Józef Światlak, Zofia Stęchła, Leon Hejnosz, Zofia Homik, Stanisław Markiewicz, Antoni Sowa, Julia Pakla, Eugeniusz Pakla, Bronisław Czepiel i Janina  Chmura otrzymali od Zarządu Związku upominki.

   W części artystycznej wystąpił zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki”. Spotkanie zakończyła biesiada i zabawa taneczna.

Komentarze
Popularne
Komentowane