Razem od pół wieku

Autor: 04.11.2016 Nr: 44/2016
Jubilaci, duchowni oraz przedstawiciele z Urzędu Miasta i Gminy Sieniawa./
Jubilaci, duchowni oraz przedstawiciele z Urzędu Miasta i Gminy Sieniawa./
Fot. UMiG

Miłość i kompromis – to recepta na długoletnie życie małżeńskie. Warto wziąć sobie ją do serca, bo to sposób na wspólne życie 12 par z gminy Sieniawa, które 16 października obchodziły złote gody. Małżonkowie zostali odznaczeni przez Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa medalami od Prezydenta RP za wieloletnie pożycie małżeńskie. Jubilaci nie ukrywali wzruszenia, byli szczęśliwi, że doczekali takiego jubileuszu.

Wyjątkową uroczystość poprzedziła Msza św. w intencji jubilatów. Po niej, pary małżeńskie i zaproszeni goście udali się do sieniawskiego pałacu. Tutaj, w wielkiej Sali Cesarskiej, odbyła się ceremonia dekoracji medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś.

Małżonkowie odebrali również pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty z rąk przewodniczącej Rady Miejskiej w Sieniawie Danuty Król oraz skarbnika Anny Nykiel.

Złote Gody świętowali: Urszula i Janusz Mężyńscy, Janina i Bronisław Majcher, Stefania i Michał Mazur, Maria i Józef Mycka, Maria i Jan Myszor, Stefania i Mikołaj Okruch, Maria i Józef Ożga, Stanisława i Tomasz Pich, Janina i Michał Pyrczak, Helena i Andrzej Raganowicz, Danuta i Bronisław Szpilka oraz Stanisława i Edward Szymuś.

   Burmistrz złożył parom gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia, będącej wzorem dla młodych pokoleń i życzył im jeszcze długich, pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, a także zrealizowania wszystkich zamierzeń. Podczas uroczystości wzniesiono toast za zdrowie jubilatów.

   W części artystycznej wystąpiły panie z KGW w Wylewie, które zaprezentowały humorystyczne scenki oraz wiersze i piosenki o miłości.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum