Co jesień w darze niesie?

Autor: 10.11.2016 Nr: 45/2016
Laureatki nagród „Gazety Jarosławskiej” – Milena Serafin z kl. Ia SP nr 1 (z prawej) oraz Zofia Dziki z kl. IIIc SP nr 2.
Laureatki nagród „Gazety Jarosławskiej” – Milena Serafin z kl. Ia SP nr 1 (z prawej) oraz Zofia Dziki z kl. IIIc SP nr 2.

5 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Dary Pani Jesieni w literaturze dziecięcej”.

Była to druga edycja konkursu, polegającego na wykonaniu prac plastycznych z wykorzystaniem darów jesieni i cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem jak przed rokiem. Dzieci, do ich przygotowania wykorzystały pięknie wybarwione liście, trawy, owoce jarzębiny, dzikiej róży, kukurydzę, słonecznik, kasztany i inne płody ziemi, włącznie ze świeżymi warzywami. Każda z prac była natomiast odzwierciedleniem treści najpiękniejszych wierszy i opowiadań o jesieni.

   Na konkurs wpłynęły 62 prace, a wybranie najlepszych przez komisję, okazało się niezwykle trudne. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców.

W kat. klas 0-I, I m-ce zajęła Zuzanna Chomik z kl. Ia SP 2, II m-ce Aleksandra Pieniążek z kl. „0” SP 3, a III m-ce zajęła Oliwia Botwina z kl. „0” SP 2.

   W kat. klas II-III, I m-ce zajął Kamil Bondyra z kl. IIIb SP 2, II m-ce zajęli ex aequo Lena Szałaj i Zofia Rybczyńska z kl. IIa SP 1 oraz Marcel Majba z kl. Ib i Weronika Kowal z kl. Ia SP 2, a III m-ce równorzędnie Laura Szawan z kl. IIa i Maja Domka z kl. IIf SP 1 oraz Maja Krzyżanowska z kl. III SP 3. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Aniela Wojtaszek z kl. IIIe SP 1, Zuzanna Zygmunt z kl. IIIb SP 2, Zofia Jakielaszek z kl. IIIc SP 2, Julia Kowal z kl. IIb SP 3 oraz Martyna Stęchły z kl. IIb SP 3.

   Nagrodę Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku Henryka Prochowskiego otrzymała Kinga Zamorska z kl. IIa SP 3, natomiast nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku Lidii Bułaś zdobyła Amelia Jakielaszek z kl. IIIb SP 2. „Gazeta Jarosławska”, która objęła konkurs patronatem medialnym, również ufundowała dwie nagrody specjalne w obu kategoriach. Otrzymały je: Milena Serafin z kl. Ia SP 1 oraz Zofia Dziki z kl. IIIc SP 2.

  Organizatorkami konkursu były: opiekun świetlicy w Szkole Podstawowej nr 3 w Przeworsku Barbara Lis oraz pracownik Działu Dziecięcego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku Katarzyna Buczek. Wszystkie prace można podziwiać na I piętrze biblioteki.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane