Oddali hołd gen. Markowi Papale

Autor: md 10.11.2016 Nr: 45/2016
Oddali hołd gen. Markowi Papale
Fot. KPP

Podkarpaccy policjanci oddali hołd tragicznie zmarłemu gen. Markowi Papale. Nad jego grobem w Pruchniku modlili się w piątek, 28 października.

W związku z dniem Wszystkich Świętych, delegacje policjantów i przedstawicieli samorządu – w obecności rodziny – oddały hołd byłemu Komendantowi Głównemu Policji.

   Uroczystość odbyła się w asyście policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, którzy zapalili znicze i zaciągnęli wartę honorową przy grobie gen. Marka Papały. Modlitwę nad grobem zmówił duszpasterz Podkarpackiej Policji – ks. Marek Buchman.

   Podczas uroczystości obecni byli: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie

nadinsp.dr Krzysztof Pobuta wraz z zastępcami insp. Pawłem Filipkiem i insp. Tadeuszem Szymankiem, naczelnik Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Marek Odyniec, Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Henryk Moskwa i kierownik Posterunku Policji w Pruchniku asp. szt. Wojciech Mikłasz. Kierownictwo polskiej policji reprezentowali kom. Beata Radoń i podkom. Leszek Wielgosz z Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Wśród składających wiązanki byli także przedstawiciele samorządu: burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła i sekretarz Urzędu Robert Grządziel. Na cmentarzu nie zabrakło także rodziny zmarłego. W uroczystości uczestniczyli ojciec Jan i siostra Krystyna.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum