Półwieczne małżeństwa

Autor: 18.11.2016 Nr: 46/2016
Siedem par małżeńskich z Łopuszki Wielkiej świętowało Złote Gody.
Siedem par małżeńskich z Łopuszki Wielkiej świętowało Złote Gody.

„… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Łopuszki Wielkiej w gminie Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 6 listopada w Domu Strażaka.

Złote gody to niezwykłe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Przeżyte razem pół wieku, to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego gmachu, jakim jest rodzina. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając rodzinę.

   Podczas niedzielnej uroczystości, małżonkowie zostali odznaczeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Jacek Sołek, składając jednocześnie gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia i życząc kolejnych wspólnych udanych lat ze sobą w zdrowiu i zadowoleniu. Następnie sekretarz UMiG Teresa Argasińska, kierownik USC Alicja Głowacz oraz sołtys Łopuszki Wielkiej Józef Bochnak, wręczyli jubilatom listy gratulacyjne i kwiaty. Do życzeń dołączyli ks. proboszcz Tadeusz Drzymota oraz dyrektor tutejszego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Lucyna Zięba

   Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: Adela i Eugeniusz Czepiel, Janina i Tadeusz Dziaduś, Józefa i Adolf Klepacz, Krystyna i Tadeusz Liszka, Helena i Eugeniusz Pilch, Aniela i Józef Skóra oraz Zofia i Jan Zys.                      

   Nie zabrakło poczęstunku, szampana i wspólnego odśpiewania „Sto lat”. Dla jubilatów i innych zaproszonych gości, wystąpiła młodzież z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Łopuszki Wielkiej.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum