Zygmuntówka w płomieniach

Autor: ek 18.11.2016 Nr: 46/2016

12 zastępów Straży Pożarnej brało udział w akcji gaśniczej pożaru, który wybuchł w Dworze Zygmuntówka w miejscowości Szówsko, w sobotę, 12 listopada br.

Pożar w lokalu gastronomicznym, zauważony został około godziny 16.30. W chwili zgłoszenia sytuacja zapowiadała się bardzo groźnie. Na dachu budynku zauważalne były płomienie. Na miejsce skierowanych zostało 12 zastępów Straży Pożarnej. Brały w niej udział jednostki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, jak również zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z pobliskich miejscowości. W sumie do akcji przystąpiło 60 ratowników.

   Jak się okazało, pożar wybuchł w części kuchennej budynku, swym zasięgiem obejmując drewniany fragment dachu, znajdujący się tuż przy kominie. Na szczęście, żywioł w niedługim czasie udało się opanować. Nadpaleniu uległo 15 m² jego powierzchni. W wyniku tego zdarzenia, pomimo iż w tym czasie w budynku odbywała się impreza, nikt nie doznał obrażeń. Zadymieniu nie uległo również pomieszczenie, gdyż pożar rozprzestrzenił się jedynie w górnej części obiektu. Akcja ratowniczo-gaśnicza zakończyła się około godziny 19.00.

   Aktualnie trwa ustalanie przyczyny pożaru. Jednak, jak informuje mł. bryg. Krzysztof Kowal z KP PSP w Jarosławiu dość prawdopodobną przyczyną pożaru mogła być nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych, gdyż pożar zainicjowany został bezpośrednio przy kominie, w miejscu, gdzie drewniana konstrukcja dachu styka się z przewodami kominowymi.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum