Hala oficjalnie otwarta

Autor: BK 18.11.2016 Nr: 46/2016
Hala oficjalnie otwarta

W poniedziałek, 31 października w Chłopicach odbyło się oficjalne otwarcie pełnowymiarowej hali sportowej. Nowoczesny obiekt kosztował ponad 2,7 mln zł. Służyć ma zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Gminy.

Powstała w Chłopicach inwestycja to kolejne miejsce, w którym młodzież szkolna oraz mieszkańcy Gminy Chłopice zadbać mogą o kulturę fizyczną. Nowoczesny obiekt hali sportowej powstał przy nowo-budowanym budynku szkoły podstawowej, którego otwarcie planowane jest na przyszły rok. Obiekt sportowy kosztował ponad 2,74 mln zł, z czego 1,8 mln zł pochodziło z dofinansowania Ministra Sportu i Turystyki, jakie udało się pozyskać władzom Gminy.

   Podczas uroczystego otwarcia obiektu Andrzej Czyż, wójt Gminy Chłopice podkreślał, jak ważna dla rozwoju fizycznego i zdrowia uczniów jest ta inwestycja. Podziękował on również wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania środków finansowych na powstanie obiektu. Wójt podkreślał również, że już w przyszłym roku uczniowie Szkoły Podstawowej przeniosą się do nowego budynku.

   O bezpieczeństwo korzystających z hali i jej dobre użytkowanie modlił się ks. proboszcz Jacek Książek.

   W uroczystości udział wzięli m.in.: Anna Schmidt-Rodziewicz, poseł na Sejm RP; Stanisław Fundakowski, wicekurator Oświaty; Józef Szkoła, wicestarosta Jarosławski, a także radni Rady Gminy Chłopice, na czele z przewodniczącą Łucją Lichota. Nie zabrakło również mieszkańców i społeczności Szkoły Podstawowej. Dyrektor placówki, Janusz Fudali odebrał z rąk Wójta symboliczny klucz do bram hali z poleceniem opieki nad obiektem oraz dbania o aktywność sportową młodzieży.

   Na zakończenie wystąpili uczniowie SP w Chłopicach oraz Gimnazjum w Boratynie, którzy zaprezentowali swoje talenty podczas części artystycznej.

Komentarze
Popularne
Komentowane