Nowe wiaty przystankowe

Autor: ek 25.11.2016 Nr: 47/2016
Nowa wiata przystankowa przy ul. Grunwaldzkiej.
Nowa wiata przystankowa przy ul. Grunwaldzkiej.

Osoby poruszające się komunikacją miejską mogą korzystać z nowych wiat przystankowych, które w ostatnim czasie pojawiły się na terenie miasta.

W ciągu ostatnich lat, jak również i w tym roku, sukcesywnie wymianie podlegają wiaty przystankowe, które w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy estetyki miasta. Tym razem nowe przystanki stanęły w ciągu dróg gminnych na ul. 3-go Maja (naprzeciwko szpitala), ul. Grunwaldzkiej (obok kościoła św. Ducha), ul. Wróblewskiego (na początku skrzyżowania z ul. Zwierzyniecką) oraz w ciągu drogi wojewódzkiej na ul. Pruchnickiej (przy PWSTE, w miejscu istniejącego tylko znaku przystanku). Poprzednie konstrukcje, jakie znajdowały się w tych miejscach zostały zdemontowane w ubiegłym miesiącu, zaś w ich miejsce stanęły nowe kompletnie wyposażone przystanki z tabliczkami na rozkład jazdy, znakami przystanku, koszami na śmieci i ławkami dla pasażerów.

   Wśród nowopowstałych obiektów, jeden wyróżnia się stylizowaną formą, którego konstrukcja wpisuje się w odświeżoną w ubiegłym roku estetykę ul. Grunwaldzkiej, na której przebudowany został pas zieleni. Ściany tego obiektu wypełnione są szkłem hartowanym a dach pokryty jest poliwęglanem przyciemnianym. Zaś od strony zachodniej umieszczona została jednostronna gablota na reklamę.

   Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 57 tys. zł. Ponadto prowadzone są również prace nad przygotowaniem przetargu na projekty kolejnych wiat, co pozwoli na szybszą realizację zadania w przyszłym roku. Planowana jest wymiana bądź ustawienie dodatkowych obiektów m.in. na ul. Słowackiego, Jana Pawła II, Pruchnickiej, Sikorskiego, Skarbowskiego, Strzeleckiej, Łazach Kostkowskich, Starosanowej. Środki na ten cel zostały już zabezpieczone w projekcie budżetu na 2017 rok.

   W ostatnich lat wymianie uległo 30 wiat przystankowych, dziewięć w 2015 roku, trzynaście w 2014 roku i osiem w 2013 roku.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane