Charytatywny koncert pełen niespodzianek

Autor: 02.12.2016 Nr: 48/2016
Urodzinowy tort, życzenia i „Sto lat!” dla Mateuszka w dniu jego drugich urodzin.
Urodzinowy tort, życzenia i „Sto lat!” dla Mateuszka w dniu jego drugich urodzin.

Dużo muzyki, zabawy, pozytywnej energii i niespodzianek – tak w kilku słowach można podsumować sobotni wieczór, kiedy to w restauracji „Terapia” w Przeworsku odbył się po raz drugi koncert charytatywny pt. „W jedności siła” dedykowany dla Mateuszka Pieniążka z Maćkówki. Koncert niezwykły, bo zorganizowany w dzień drugich urodzin chłopca. Nie zabrakło zatem urodzinowego tortu, spontanicznie darowanych prezentów i sporej liczby gości.

Miłośnicy rapu i posiadacze wielkich serc wiedzieli, gdzie mają spędzić ten wyjątkowy, sobotni wieczór, dlatego tłumnie zgromadzili się na koncercie dedykowanym chłopcu, który przyszedł na świat dwa lata temu z trisomią i przewrócił życie swoich rodziców do góry nogami. Dziś jest wielkim ich szczęściem! Mateuszek, aby mógł teraz i w przyszłości jak najlepiej funkcjonować, wymaga stałej rehabilitacji. Jej koszty są bardzo duże, stąd na pomoc rodzinie przyszli już w ubiegłym roku „Ludzie Dobrego Serca” – pod taką nazwą powstał właśnie komitet społeczny, który postanowił zorganizować koncert.

   Przybyłych na wydarzenie powitał Michał Horbaczek, inicjator całego zajścia. Przypomniał, że Mateuszek poprowadził rzeszę ludzi i sprawił, że wszyscy znaleźli się w jednym miejscu i dla tak ważnego celu.

 – Każdy, kto tutaj przyszedł, zrobił coś pięknego! – podziękował uczestnikom koncertu i wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do jego organizacji. Podkreślił, że rodzina Pieniążków i zawsze uśmiechnięty, dziś 2-letni chłopiec, są dla nich inspiracją do tego, aby robić w życiu coś dobrego.

   Z okazji urodzin Mattiego, organizatorzy koncertu zaśpiewali mu gromkie „Sto lat!” przy ogromnym, święcącym banerze oraz przygotowali urodzinowy tort, z którego świeczkę Mateuszek zdmuchnął razem ze swoim tatą, Adamem Pieniążkiem. Oby tylko życzenie się spełniło. Zaś przed publicznością na scenie wystąpili: Kajos, YongSoul, Kaczor BRS, Evtis, Kazenito, Bobek BZR, NSH Rzeszów, a także goście specjalni – zespół Dixon37 oraz Polska Wersja.

   Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, z koncertu oraz podczas kiermaszu ciast, zorganizowanego dzień wcześniej w ZSOiZ oraz SP 2 w Przeworsku, udało się zebrać 6023,50 zł. Środki te pozwolą na dalszą rehabilitację chłopca.

   Mateuszek na koncercie bawił się znakomicie, uśmiechał, bił brawo ze wszystkimi. Na co dzień jest także bardzo pogodnym chłopcem, który może się rozwijać dzięki intensywnej rehabilitacji.

Jesteśmy pod opieką fachowców z Centrum Rehabilitacji Dziecięcej w Przeworsku. Dzięki zajęciom z rehabilitantami Piotrem Bajem i Rafałem Pieniążkiem, neurologopedą Magdaleną Pasterską oraz logopedą Leną Chudy, Mateuszek znakomicie nam się rozwija. Tylko część zajęć jest refundowana, a resztę musimy opłacić sami. Miesięcznie to koszt kilkuset, nawet do tysiąca złotych. Gdyby nie pomoc ludzi z zewnątrz, nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tego, co mamy dziś – mówi z wdzięcznością Monika Pieniążek, mama chłopca.

   Część zajęć odbywa się w ośrodku, a część w domu. Efekty widać gołym okiem. Mateuszek raczkuje, staje koło łóżeczka, wspina się, jest dużo mocniejszy. Stale przyjmuje leki, jest pod opieką kardiologa i innych lekarzy.

Problemy z serduszkiem zostały opanowane, zmagamy się jeszcze z nadciśnieniem płucnym i mamy niedorozwój płuc. To na razie nasz największy problem, ale walczymy i się nie poddajemy – dodaje p. Monika.

   Rodzice, Monika i Adam Pieniążek wraz z Mateuszkiem i jego rodzeństwem, Norbertem i Emilką, dziękują wszystkim z całego serca za wszelkie dobro. Za koncerty, za styczniową zumbę, za pamięć i za słowa wsparcia, które nie pozwalają zapomnieć, że trzeba wierzyć w ludzi.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum