Najładniejsze eko-karmniki

Autor: 22.12.2016 Nr: 51/2016
Nagrodzeni uczestnicy konkursu „EKO-Karmnik”.
Nagrodzeni uczestnicy konkursu „EKO-Karmnik”.

W czwartek, 15 grudnia, w siedzibie Urzędu Gminy Przeworsk odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom II Powiatowego Konkursu Ekologicznego „EKO-Karmnik”. Na konkurs wpłynęło około 60 prac, których autorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością i starannością, a do wykonania swoich prac użyli przeróżnych materiałów ekologicznych: drewna, patyków, wikliny, mchu, szyszek, a także zbóż i słomy.

Konkurs miał na celu edukację ekologiczną oraz propagowanie działań proekologicznych wśród uczniów i ich rodzin, naukę pożytecznego działania na rzecz ochrony przyrody czy też uświadomienie zależności człowieka od środowiska. Pozwolił jednocześnie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom twórczo i aktywnie spędzić czas.

   Siedmioosobowe jury nagrodziło najlepsze prace, a nagrody wręczyli: wójt Daniel Krawiec, dyrektor ZS w Świętoniowej Janusz Harpula, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej Wiesław Bukowski i Dariusz Żurek z Nadleśnictwa Kańczuga.

   I m-ce zajęła Patrycja Susik z SP nr 1 w Przeworsku, II m-ce Małgorzata Stęc z ZS w Zarzeczu, III m-ce Fabian Pruś z ZS w Świętoniowej. Dodatkowo Wyróżnienie I otrzymał Artur Krokos z SP w Ubieszynie, Wyróżnienie II Paulina Hawro z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku, Wyróżnienie III Kamil Szylar z ZS w Gaci, Jakub Kardaś z SP nr 1 w Przeworsku i Zofia Żyła z ZS w Studzianie, Wyróżnienie IV Kacper Kobyliński z SP nr 1 w Przeworsku oraz Damian Wolanin i Dawid Wolanin z SP w Ubieszynie, Wyróżnienie V Wiktoria Skóra z ZS-G w Pantalowicach i Szymon Mazurek z ZS w Grzęsce, Wyróżnienie VI Szymon Sowa z ZS w Świętoniowej i Wyróżnienie VII Dawid Pikuła z ZS-G w Krzeczowicach. Pozostałe wyróżnienia otrzymali: Anna Grunt z ZS w Chałupkach, Fabian Rojek z ZS w Żurawiczkach, Bartosz Kukulski z SP nr 3 w Przeworsku, Arkadiusz Gleń z ZS w Tryńczy, Klaudia Jamrozik z ZSiP w Manasterzu, Dawid Rutkowski i Jan Zygmunt z SP w Urzejowicach, Oskar Chrapka z ZS w Ujeznej, Maciej Hawro z SP w Białobokach i Izabela Kos z ZS-G w Rączynie.

   Organizatorami konkursu byli: Gmina Przeworsk, Zespół Szkół w Świętoniowej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum